تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
مشخصات پشم سنگ

پشم سنگ های پتویی، لحافی، تخته ای و لوله ‌ای، انواع پشم سنگ است که مشخصات آن ها با یکدیگر تفاوت دارد. مواد اولیه محصول تولید شده به عنوان عایق پشم سنگ، پشم خام است که با انجام آزمایش ‌های ویژه، مواد تشکیل دهنده آن مشخص می ‌شود. پشم خام از موادی مانند سیلیس، اکسید منیزیم، اکسید آلومینیوم و در آخر اکسید کلسیم تشکیل می ‌شود. ابعاد پشم سنگ، به صورت ویژه مشخصات آن را تعیین می کنند. ابعاد پشم سنگ تخته ای متفاوت است، اما ابعاد استاندارد این پشم سنگ 120*60 سانتی متر است. پشم سنگ لحافی، طول ده متر، عرض صد و بیست سانتی متر و به اندازه دوازده متر مربع تولید می شود. پشم سنگ پتویی در عرض‌ های صد و بیست سانتی متر، یک متری و طول پنج یا شش متر تولید می ‌شود و پشم سنگ لوله ای در طول نیم متر و در ضخامت های مختلف تولید می شود.

مشخصات پشم سنگ

مشخصات فنی عایق پشم سنگ

علاوه بر پشم سنگ خام و ابعاد آن، عوامل دیگری نیز هستند که جز مشخصات فنی عایق پشم سنگ محسوب می شوند که در ادامه آن ها شرح می دهیم.

  1. ضریب انتقال حرارتی پشم سنگ: هرگاه دما افزایش پیدا کند ضریب انتقال حرارتی هم بالا می رود. یکی از امتیازات پشم سنگ این است که در میان سایر عایق های حرارتی کمترین ضریب انتقال حرارت را دارد.
  2. ضریب جذب صوت: از مشخصات فنی پشم سنگ می ‌توان به ضریب جذب صوت اشاره کرد. ضریب جذب صدا هایی در اندازه 500 تا 5000 هرتز بیشتر از ۹۰ درصد است. به همین دلیل این نتیجه به دست می ‌آید که پشم سنگ یک عایق صوتی بسیار عالی است.
  3. مقاومت در برابر حرارت: ضریب مقاومت پشم سنگ در برابر حرارت، از مشخصات ‌فنی عنوان شده برای پشم سنگ است. همه انواع پشم سنگ ها مقاومت حرارتی یکسانی دارند. چنان چه پشم سنگ در معرض دمای ۸۰۰ درجه سانتی گراد قرار بگیرد تا ۴ ساعت می ‌تواند مقاومت کند. مقاومت این عایق تا دمای ۱۲۰۰ درجه سانتی ‌گراد نیز ادامه دارد و به هیچ وجه گاز سمی تولید نمی کند و آتش نمی گیرد، اما اگر دما از ۱۲۰۰ درجه بیشتر شود پشم سنگ ذوب می شود.
  4. بسته بندی: نوع بسته بندی عایق پشم سنگ تاثیر مستقیمی بر مشخصات فنی آن دارد. پشم سنگ های تخته ای به صورت سه تخته با ضخامت های متنوع بسته بندی می شوند. پشم سنگ رولی نیز بسته بندی متفاوتی دارد.
  5. PH : PH پشم سنگ به گونه ‌ای است که رطوبت و املاح معدنی را جذب کرده و از رشد باکتری ها و قارچ ها در بین الیاف جلوگیری می ‌کند.

ضخامت و دانسیته پشم سنگ بر درصد جذب صوت تأثیر دارد، یعنی هر چه ضخامت بیشتر باشد، هوای حبس شده در بین الیاف پشم سنگ بیشتر شده و همین امر موجب کاهش یافتن انتقال صوت می‌ شود. دانسیته بالای پشم سنگ نیز موجب کاهش انتقال صوت می شود.

مشخصات فنی عایق پشم سنگ

باملات عرضه انواع پشم سنگ

با ملات عرضه کننده انواع پشم سنگ است. باملات محصولاتی با کیفیت را برای استفاده در صنایع ساختمان سازی عرضه می ‌کند. تنوع محصولات مجموعه باملات این امکان را برای خریداران فراهم کرده است تا با توجه به نیاز خود خرید مناسبی را داشته باشند. وب سایت باملات به گونه ای طراحی شده است تا مشتریان بتوانند به راحتی خرید خود را انجام دهند. حذف واسطه ها و قیمت های مناسب و به روز وب سایت باملات سبب شده است تا مشتریان بتوانند محصولات دسته بندی شده را به راحتی پیدا و خریداری کنند. این نمایندگی فروش پشم سنگ، کیفیت و نوآوری را در صنایع ساختمان سازی رعایت می ‌کند. این مجموعه به عنوان یکی از عرضه کننده گان خوشنام در زمینه فروش انواع پشم سنگ و مصالح مورد نیاز ساختمان سازی شناخته شده است و روز به روز فعالیت ها و خدمات خود را در این زمینه گسترش می ‌دهد. پس با خیال راحت به وب سایت با ملات مراجعه کنید یا با کمک کارشناسان با ملات خرید کنید.

نوشتن دیدگاه