تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
تهیه رزین اپوکسی

امروزه روش های مختلفی برای محافظت از سطوح مختلف وجود دارد که در کنار حفظ سلامت آن ها، موجب افزایش زیبایی بصری این تجهیزات نیز خواهد شد. یکی از این مواد، رزین اپوکسی است که می توان از آن ها برای پوشاندن سطوح مختلف و یا قالب های گوناگون استفاده کرد. رزین اپوکسی را می توان زیر مجموعه رزین های دوجزئی دانست که از یک جزء رزین و یک جز هاردنر تشکیل شده اند. زمانی که این دو قسمت را با نسبت ها مشخص با یکدیگر ترکیب می کنید، رزین اپوکسی تولید می شود و می توان آن ها را بر روی سطوح مختلف پاشید. از رزین اپوکسی هایی که دارای هاردنرهای بی رنگ هستند و قابلیت استفاده در حجم های مختلف را دارند، در صنایع دکوراتیو استفاده می شود. این هاردنرها جزء به خصوصی از هاردنرها هستند که به آن ها هاردرن پلی آمین می گویند.

تهیه رزین اپوکسی

تولید رزین اپوکسی

اولین نکته ای که در تهیه مخلوط رزین اپوکسی باید بدانید این است که بوی این محلول بسیار تند است و شما باید زمان ترکیب کردن آن ها با یکدیگر در یک محیط باز و با تهیه مناسب قرار داشته باشید، همچنین محیطی که قصد تولید رزین اپوکسی را در آن دارید باید فاقد هرگونه آلودگی و یا گرد و غبار باشد تا از ترکیب شدن ذرات معلق در هوا با رزین و اپوکسی جلوگیری به عمل بیاید. در صورتی که گرد و غبار با محلول ترکیبی رزین و اپوکسی مخلوط شود، در نهایت منجر به از بین رفتن شفافیت محلول نهایی خواهد شد. حال با توجه به دستورات کارخانه، نیاز است تا دو محلول را با یکدیگر ترکیب کنید. ابتدا هر دو آن ها را درون لیوان های پلاستیکی جداگانه ای بریزید و مطمئن شوید که میزان دقیقی از آن ها را جداسازی کنید. استفاده از دستکش در زمان تهیه رزین اپوکسی واجب است، زیرا در صورت تماس با پوست انسان امکان بروز مشکلات پوستی وجود دارد. حال کافی است تا قیمت رزین و قسمت هاردنر را با هم درون یک ظرف جداگانه دیگر بریزید و سپس به کمک یک چوب بستنی آن ها را به هم بزنید. سرعت همزدن شما باید بسیار آهسته باشد تا از تشکیل هرگونه حباب در زمان همزدن، جلوگیری به عمل آورده شود. اگر هم در زمان تهیه رزین اپوکسی حباب هوایی درون ظرف تشکیل شد، باید آن را به وسیله گرما و یا حرارت از بین ببرید. در صورتی که می خواهید بهترین نتیجه را از تولید رزین اپوکسی به دست آورید، دمای محیط شما نباید کمتر از منفی 18 درجه سانتی گراد باشد. بعد از هم زدن مواد با یکدیگر، حال شما به یک رزین اپوکسی بسیار باکیفیت دست پیدا کرده اید و می توانید آن را بر روی سطوح مختلف بریزید.

تولید رزین اپوکسی

خط تولید رزین اپوکسی

اگر شما هم قصد دارید خط تولید رزین اپوکسی راه بیندازید، باید قبل از هر چیز با طرز تهیه آن آشنایی داشته باشید و به میزان موادی که برای تهیه این محلول لازم است توجه داشته باشید و نسبت ها را رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. اگر تمام مراحل خط تولید درست پیش برود اما مرحله ترکیب مواد مورد نیاز به درستی انجام نشود، نتیجه کار خوشایند نخواهد بود. برای خرید رزین اپوکسی آماده می توانید به سایت با ملات مراجعه کنید و از محصولات باکیفیت این فروشگاه را مشاهده کنید و اگر تمایل داشتید محصول خود را سفارش دهید. این را بدانید که فروشگاه با ملات از بهترین کارخانه های تولید کننده، رزین اپوکسی را عرضه می کند، پس با اطمینان کامل رزین اپوکسی را از با ملات بخرید.

 

نوشتن دیدگاه