تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
رقیق کننده رزین اپوکسی چیست

رزین اپوکسی همان طور که از نامش پیداست از دو بخش مجزا رزین و اپوکسی تشکیل شده است. در واقع ما با ترکیبی از دو ماده متفاوت رو به رو هستیم که هریک ویژگی ها و کاربردهای مخصوص به خود را دارند. رزین به تنهایی یک نوع ماده مخصوص با حالت وچسبندگی بالا است که جهت استفاده در صنایع مختلف به کار می رود. اپیکلروهیدرین و بیسفنول دو ماده اصلی تشکیل دهنده رزین هستند. بر اثر آزمایشات و ترکیب مواد مختلف با یکدیگر می توان به دسته بندی متنوعی از انواع رزین در بازار دست یافت. رزین اپوکسی یکی از این دسته بندی ها است که برای آن موارد استفاده زیادی می توان نام برد. رزین اپوکسی ترکیبی با قدرت چسبندگی فوق العاده بالا است که به دلیل این ویژگی منحصر به فرد، می توان از آن برای اتصال هرگونه قطعه یا وسیله سخت استفاده کرد. این ترکیب در غلظت های مختلفی تولید می شود که بسته به میزان غلظت، می توان از آن در موارد گوناگونی استفاده کرد. از آنجایی که گاه نیازی به غلظت بیش از حد این ماده نیست، با استفاده از برخی رقیق کننده های خاص می توان میزان غلظت آن را پایین آورده و به عبارت دیگر رزین اپوکسی را رقیق تر کرد. شما می توانید با روش های تعیین شده به راحتی رزین اپوکسی را رقیق کنید و از آن برای مصارف گوناگون استفاده کنید. اگر می خواهید بدانید رقیق کننده رزین اپوکسی چیست و با چه نوع موادی می توان عملیات رقیق کردن را انجام داد، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

رقیق کننده رزین اپوکسی چیست

معرفی رقیق کننده رزین اپوکسی

برای معرفی رقیق کننده رزین اپوکسی، بهتر است تا ابتدا با نوع کار این ماده آشنا شوید. رزین اپوکسی میزان ویسکوزیته و گرانروی مشخصی دارد که در مواردی نیاز به کم کردن آن است. رقیق کننده های مختلفی در بازار وجود دارند، که می توان از آن ها برای این کار استفاده کرد. این رقیق کننده ها که برای کاهش غلظت رزین اپوکسی استفاده می شوند اصولا دارای میزان ویسکوزیته پایینی هستند، از جمله معروف ترین و پرکاربردترین انواع رقیق کننده رزین اپوکسی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  1. اتر
  2. تری متیلولپروپان تری گلیسیدیل اتر
  3. بوتاندیول دی گلیسیدیل اتر

می توان از هریک از انواع رقیق کننده بالا به میزان مشخصی در رزین اپوکسی استفاده کرد و غلظت آن را تا حد دلخواه کاهش داد. تولیدکنندگان از فرمولاسیون های متنوع و خاصی در تولید انواع رقیق کننده استفاده می کنند. شما می توانید رزین اپوکسی با کیفیت و انواع رقیق کنند رزین اپوکسی را از فروشگاه با ملات بخرید. با ملات فروشگاه معتبری است است که عرضه کننده بهترین و با کیفیت ترین محصولات صنعتی است.

معرفی رقیق کننده رزین اپوکسی

ویژگی رقیق کننده های رزین اپوکسی

رقیق کننده های رزین اپوکسی ویژگی های منحصر به فردی دارند. اگر یک جستجوی ساده در بازار فروش اینترنتی این محصولات داشته باشید می توانید با مدل ها و برندهای مختلفی از آن مواجه شوید. از جمله ویژگی هایی که می توان برای رقیق کننده های رزین اپوکسی عنوان کرد عبارتند از:

  1. درصد ویسکوزیته پایین
  2. گرانروی بسیار پایین
  3. فشار بخار کم
  4. میزان قطبیت بالا
  5. میزان شفافیت بسیار بالا
  6. افزایش میزان انعطاف پذیری در رزین اپوکسی
  7. تعدیل میزان حباب های ایجاد شده در زمان اپوکسی و...

رقیق کننده ها، کاربردها و موارد استفاده از رزین اپوکسی را بسیار گسترده تر می کنند. به گونه ای که هم اکنون می توان در مواردی همچون انواع کفپوش اپوکسی، پرایمر چوب، پرایمر سنگ و ساختمان، انواع چسب صنعتی، انواع پوشش سنگ و ساختمان و... از آن ها استفاده کرد. تولیدکنندگان داخلی با روش های متنوع و مخصوص خود، انواع رقیق کننده رزین اپوکسی را در سطوح کیفی متفاوت تولید و به بازار عرضه می کنند. به دلیل اهمیت بسیار بالای رقیق کننده های رزین اپوکسی در صنایع مختلف، نیاز است تا به هنگام خرید کالای موردنظر، از کیفیت محصول و استانداردهای لازم، اطمینان کافی حاصل کنید. فروشگاه با ملات با سابقه ای طولانی مدت در زمینه فروش بهترین مواد صنعتی، مفتخر است تا در فروشی ویژه مطلوب ترین رقیق کننده رزین اپوکسی را در بالاترین سطح کیفی ممکن در اختیار عموم هموطنان در سراسر کشور قرار دهد. شما عزیزان می توانید از طریق این فروشگاه، به تناسب نیاز و کاربری خود، هریک از انواع رقیق کننده رزین اپوکسی را با قیمت های مناسب خریداری کنید.

 

نوشتن دیدگاه