تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
تولید کننده پشم سنگ

یکی از مهم ترین مواد عایق پشم سنگ است و به عنوان عایق رطوبتی و صوتی و حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. کارخانه های تولید کننده پشم سنگ در کشور اقدام به تولید پشم سنگ نموده و این محصول با کیفیت معمولا در ساختمان سازی استفاده می شود. در واقع می توان گفت که تولید پشم سنگ اختراعی نوین در صنعت مواد عایق محسوب می شود. شما عزیزان می توانید انواع پشم سنگ با کیفیت بالا و قیمت مناسب را از باملات تهیه نایید.

انواع روش های تولید پشم سنگ

شاید این سوال مطرح شود که پشم سنگ از چه موادی تولید می شود، تولید پشم سنگ از طریق ذوب مواد مختلف موجود بر روی پوسته ی زمین صورت می گیرد. این نوع سنگ ها بازالت هایی از نوع کامپوزیت های شیمیایی هستند. روش ذوب این سنگ ها نیز در دمای بسیار بالا و با یک تکنیک پیشرفته صورت می گیرد. چرخ های ریسندگی با سرعت بسیار بالایی به حرکت در می آید و سیلیکات طبیعی به رشته هایی مو شکل تبدیل می شود. رزین های مخصوص و سایر افزودنی ها با رشته هایی مو شکل ترکیب شده و فرایند تولید پشم سنگ را تکمیل می نماید. لازم به ذکر است در فرایند تولید پشم سنگ دمایی در حدود 1600 درجه سانتی گراد یا 2910 درجه فارنهایت مورد نیاز است. علاوه بر روش ذکر شده در بالا، تکنیک های دیگری نیز در کارخانه های تولید کننده پشم سنگ استفاده می شود.

انواع روش های تولید پشم سنگ  

در یکی دیگر از این روش ها سنگ مذاب درون چرخ ریسندگی قرار گرفته و چرخانده می شود. بعد از اتمام فرایند، رشته هایی از دستگاه خارج می شود که به هم پیچیده شده است و اتصال این رشته ها توسط مواد نشاسته ای انجام می شود. حرکت مواد مذاب درون چرخ ریسندگی ممکن است گرد و غبار زیادی را با خود به همراه داشته باشد. در طی مراحل تولید پشم سنگ اندکی روغن به مواد داخل چرخ ریسندگی اضافه می شود تا گرد و غبار را به حداقل برساند. سنگ بازالت در دمای 1500 درجه سانتی گراد قرار گرفته و ذوب می شود و در نهایت به صورت سیلیکات مذاب در می آید. مواد مذاب بدست آمده به الیاف هایی به قطر 6 میکرون تبدیل شده و مجموعه این الیاف، تولید کننده پشم سنگ خواهند بود و تولید پشم سنگ با استفاده از این روش نسبت به روش های دیگر مقاومت بالاتری داشته و اگر در برابر شعله مستقیم قرار بگیرد تا حدود 4 ساعت مقاومت خواهد کرد. الیاف تولیدی توسط این روش دارای نقطه ی ذوب 1000 درجه ی سانتی گراد است و می تواند عایق حرارتی تا دمای 800 درجه سانتی گراد باشد. علاوه بر موارد ذکر شده در بالا، این عایق ها صدا را جذب نموده و می تواند آن ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهد و استفاده از پشم سنگ به عنوان عایق صدا بسیار متداول است.

 انواع روش های تولید پشم سنگ  

مراحل تولید پشم سنگ

ماده ی اولیه مورد استفاده در تولید پشم سنگ، سنگ بازالت یا سرباره است، مواد اولیه ابتدا وزن کشی شده و سپس درون کوره قرار می گیرد. مواد اولیه درون کوره حرارت داده شده و هوادهی می شوند و دمای آن ها تا 1600 درجه سانتی گراد افزایش پیدا می کند. مواد مذاب درون چرخ ریسندگی قرار می گیرد. مواد مذاب درون چرخ ریسندگی به حرکت در می آید تا نهایتا به الیافی باریک و طویل تبدیل شود. در مرحله ی بعدی به الیاف باریک و طویل رزین و روغن اضافه می شود تا بین الیاف چسبندگی لازم ایجاد شود. در فرایند تولید پشم سنگ، از فن های جمع آوری کننده استفاده شده که علمیات جداسازی الیاف را انجام داده و در نهایت الیاف جمع آوری شده بر روی هم قرار داده می شود. عمل فشرده سازی الیاف توسط دستگاه پرس سنگین انجام می شود. برای موارد کاربرد مختلف، برش الیاف به شیوه های متنوعی انجام می شود. بعد از اتمام فرایند تولید پشم سنگ و برش کاری، الیاف برای عرضه به بازار و فروش بسته بندی می شوند.

مراحل تولید پشم سنگ  

مواد اصلی تشکیل دهنده پشم سنگ

بعد از بررسی روش های تولید پشم سنگ بهتر است در مورد مواد اصلی تشکیل دهنده پشم سنگ صحبت کنیم. مواد اصلی تشکیل دهنده شامل اکسید های مختلف هستند که می توان به موارد زیر اشاره نمود:
اکسید سیلیس
اکسید تیتانیوم
اکسید آلومینیوم
اکسید های آهن
اکسید منیزیم
اکسید کلسیم
اکسید پتاسیم
اکسید سدیم

مواد اصلی تشکیل دهنده پشم سنگ  

کارخانجات تولید کننده پشم سنگ

در ایران کارخانه های زیادی هستند که توایدکننده پشم سنگ با کیفیت بالا می باشند که پس از انجام کنترل کیفی محصولات خود را  به بازار عرضه می کنند. این پشم سنگ ها امروزه در بسیاری از ساختمان ها با کاربرد های تجاری و مسکونی و صنعتی و ... به کار می رود. کارخانجات مختلف تولید پشم سنگ محصولات خود را از طرق مختلف به فروش می رسانند که یکی از این راه ها فروش محصول از طریق نمایندگی های مجاز در سراسر کشور می باشد. خرید از نمایندگی می تواند خیال مصرف کننده را از کیفیت و قیمت محصول آسوده کند. باملات یکی از عرضه کنندگان پشم سنگ از کارخانجات و برندهای معتبر در ایران می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره نولیدکنندگان پشم سنگ می توانید با کارشناسان باملات در ارتباط باشید.

نوشتن دیدگاه