تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
پتوهای عایق صوت

پتو های ضد صدا یا عایق صوت می تواند بهترین گزینه برای کسانی باشد که به دنبال یک روش عملی و کم هزینه در برابر نویز ها و صدا های مزاحم هستند. پتو های عایق صوت شکلی مانند پارچه مخمل دارند که تکنولوژی ساخت آن ها باعث شده است بتوانند صدا را جذب کنند و از انتقال صوت جلوگیری کنند. انواعی از پتوهای عایق صوت با نام های تجاری متفاوتی در بازار وجود دارند. پتوهای عایق صوت که به شکل پرده و پتو های معمولی در بازار وجود دارند می توانند به راحتی و توسط هر فردی نصب شوند. در واقع نصب این محصول نیاز به مهارتی ندارد و مانند هر نوع پتوی معمولی و یا پرده ای نصب می شود. این نوع پتو اغلب در بالای درب و پنجره های اصلی نصب می شود و تاثیر بسزایی در کم شدن صدا به درون و یا بیرون دارد. هرچند استفاده از پتوهای عایق صوت ممکن است به طور مقطعی و برای قسمت مشخصی استفاده شود اما موارد استفاده زیادی را دارد.

پتوی ضد صدا

شاید بتوان یکی از ارزان ترین راه ها برای عایق کردن خانه نسبت به صوت را استفاده از پتو و یا پرده های ضد صوت دانست. مواردی مانند استفاده از فرش، پانل های عایق صوتی و ... از مواردی هستند که برای عایق کردن کلی ساختمان می توان از آن ها بهره گرفت. استفاده از پتوهای ضد عایق برای ایزوله کردن نسبت به صدا می توانند یک راه حل مقطعی محسوب شود. با گذشت زمان و به دلیل شبیه بودن بافت پتوهای عایق به پرده می توان از این بافت به عنوان پرده های دائمی در برابر پنجره ها و حتی درب ها استفاده کرد. از پتوهای عایق صوت می توان به عنوان جایگزین عایق صوت استفاده کرد. در موارد دیگر استفاده از این پتوها بر روی دیوار های کم عرض و یا بالای درب و پنجره است. استفاده از پتوهای عایق صوت با چند لایه تاثیر بیشتر در کم کردن صدا دارد. این مورد موجب کم شدن انرژی صوتی هنگام عبور از لایه ها است.

پتوی ضد صدا  

پشم سنگ پتویی یکی از انواع پتوهای عایق صوت

پشم سنگ پتویی در دنیای امروز به عنوان یکی از محصولات ضد عایق استفاده می شود. این محصول با نام Rockwool تجارت می شود. پشم سنگ دارای انواع بسیاری است که این تقسیم بندی بر اساس نوع تکنولوژی ساخت و موارد مصرف آن انجام می شود. یکی از معروف ترین و پرکاربرد ترین انواع پشم سنگ، نوع پتویی آن است. پشم سنگ های پتویی می توانند به عنوان عایق صوت و یا حرارت استفاده شوند. در تکنولوژی این محصول متریال اولیه و شیوه ساخت تعیین کننده کاربرد نهایی است. از پشم سنگ برای استفاده در مواردی مانند جلوگیری از آتش سوزی، عایق حرارت، عایق صوت و ... استفاده می شود. در واقع نوع پتویی پشم سنگ دارای قابلیت انعطاف است و می توان آن را برای محیط هایی که مستلزم این ویژگی هستند استفاده کرد. استفاده از پشم سنگ می تواند در مواردی مانند اگزوز های صنعتی، دیگ های بخار، دودکش های کارخانجات، لوله های قطور و ... استفاده می شود.

خرید انواع پتوهای عایق صوت

برای خرید هر نوع پشم سنگی می توان به فروشگاه اینترنتی باملات مراجعه کرد. این فروشگاه آمادگی کامل برای ارائه انواع پشم سنگ و مواد دیگر به منظور عایق کردن ساختمان را داراست. برای خرید پشم سنگ می توان از مراکز متفاوتی که به تولید و عرضه این محصولات اقدام می کنند، خرید کردد. در انتخاب پشم سنگ یا پتوهای عایق صوتی باید از فروشگاه های معتبر خرید کرد. کیفیت این محصولات تاثیر بسزایی در عملکرد نهایی آن ها خواهد داشت. شرکت باملات با ارائه انواعی از برند های سازنده پشم سنگ، محصولات با کیفیت و مرغوبی را به خریدارن ارائه می دهد. از خواص پشم سنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پشم سنگ به عنوان یکی از محصولات با کیفیت، عایق نسبتا خوبی برای حرارت است.
  • پشم سنگ انتقال حرارت را به کندی انجام می دهد. در واقع رسانای خوبی برای آن نیست.
  • این محصول در برابر آتش مقاومت بالایی دارد.
  • پشم سنگ در برابر صوت، عایق است.
  • پشم سنگ عمر مفید بالایی دارد و می توان بطور مجدد آن را بازیافت کرد.
  • پشم سنگ خاصیت آبگریزی دارد و ...

استفاده از پتوهای عایق صوت یا پشم سنگ در طراحی ساختمان ها می تواند تا حد بسیار زیادی باعث عایق صوتی شود و از خروج و ورود صدا به ساختمان جلوگیری کند. مواد تشکیل دهنده این محصولات دارای مقاومت بالایی است به طوری که در دمای بیشتر از 1000 درجه ذوب می شوند و همین موضوع باعث می شود که دارای دوام و عمر مفید بالایی باشد. پشم های پتویی می توانند آستانه مقاومتی تا دمای 800 درجه سانتی گراد داشته باشند. عایق های صوتی نیز می توانند فرکانس صوت را تا حد قابل توجهی کاهش دهند و باعث کم شدن انرژی صوت شوند. بافت این محصولات نرم و اغلب دارای انعطاف است. با استفاده از این محصولات می توان در مصرف انرژی تا حد بالایی صرفه جویی کرد.

خرید انواع پتوهای عایق صوت  

خرید اینترنتی پتو عایق صوتی

پشم سنگ و پتو های عایق صوتی باعث عایق شدن در برابر صوت می شوند. این موضوع باعث می شود که استفاده از این محصولات در ساختمان ها و سازه های جدید استفاده می شوند. استفاده از پشم سنگ یا پتو های عایق در تماس با نما، سقف و کف و هم چنین در دیوارها بسیار متداول است. پشم سنگ در ساختمان سازی و صنعت نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از پتوهای عایق صدا می توان برای جداسازی مکان های بدون دیوار مانند گاراژ یا انبار استفاده کرد. برای جداسازی اتاق ها یا مکان های پر سر و صدا می توان از پتو های عایق صوتی استفاده کرد. در خرید اینترنتی با انتخاب محصول مورد نظر اعم از پشم سنگ، پتوی عایق و ... می توان آن را به صورت انلاین سفارش داد و در کم ترین زمان ممکن تحویل گرفت. فروشگاه اینترنتی باملات از بهترین فروشگاه های آنلاین است که دارای انواعی از محصولات عایق ساختمان از جمله پشم سنگ است. با مراجعه به این فروشگاه می توان نسبت به انتخاب برند تولید کننده پشم سنگ مورد نظر اقدام نمود.

نوشتن دیدگاه