تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
معایب پشم سنگ

پشم سنگ یکی از محصولاتی است که در دنیای امروز در ساختمان سازی کاربرد بسیار زیادی دارد و مشتریان مختلف برای عایق کردن حرارتی و رطوبتی از آن استفاده می کنند. هم چنین در مکان های شلوغ و پر رفت و آمد و یا در آپارتمان ها از پشم سنگ برای عایق سازی صدا استفاده می شود. اما استفاده از این محصول در کنار دارا بودن مزایای زیاد دارای معایبی نیز هست. در این مقاله قصد داریم به برخی از معایب پشم سنگ بپردازیم به همین دلیل اگر به دنبال استفاده از این محصول در صنعت ساختمان سازی هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

معایب پشم سنگ

مضرات پشم سنگ چیست

همانطور که گفتیم پشم سنگ در کنار مزایایی که دارد، معایبی نیز دارد که در ادامه برای شما شرح می دهیم.

 1. افت کیفیتی
  یکی از مهم ترین معایب پشم سنگ این است که این محصول بعد از گذشت زمان کیفیت بالای خود را از دست می‌دهد به همین دلیل مشاهده می شود در ساختمان هایی که بالای ۵ سال ساخته شده اند، میزان عایق سازی صدا تا حدود زیادی کاهش پیدا می‌کند و این موضوع یکی از مهم ترین معایب پشم سنگ است.
 2. امکان ریزش محصول به مرور زمان
  یکی دیگر از معایبی که برای این محصول پیدا می شود این است که پشم سنگ به مرور زمان دچار ریزش می شود و کیفیت خود را از دست می دهد.
  مضر بودن برای طبیعت
  پشم سنگ دارای ساختاری است که به هیچ عنوان برای طبیعت مناسب نیست و به همین دلیل بهتر است در هنگام استفاده از آن در ساختمان مراقب بود تا تکه های پشم سنگ به داخل طبیعت منتقل نشوند و یا به اطراف ریخته نشود.
 3. سرطان زا بودن
  طبق مطالعات انجام شده پشم سنگ دارای گاز های سمی است که به مرور زمان ممکن است باعث ایجاد بیماری سرطان در بدن افراد شود. به صورت کلی پشم سنگ با دارا بودن خاصیت سرطان زایی به هیچ عنوان برای بدن انسان مناسب نیست.
 4. ایجاد حساسیت
  کارگران و سایر افرادی که با پشم سنگ به صورت مستقیم ارتباط پیدا می‌کنند به مرور زمان دچار مواردی مانند خارش های پوستی و حساسیت می شوند. این مورد تا حدود زیادی با رعایت نکاتی مانند پوشیدن دستکش و ماسک و عدم لمس این محصول قابل پیشگیری است اما باید مراقب آن بود.
  علاوه بر مواردی که در بالا به آن ها اشاره شد، از مهم‌ترین مضرات پشم سنگ این است که این محصول برای ریه به هیچ عنوان خوب نیست و به همین دلیل اگر کارگران در هنگام کار با این محصول براده های پشم سنگ را استنشاق کنند، ممکن است به مرور زمان دچار بیماری های ریوی و تنگی نفس شوند.

مضرات پشم سنگ چیست

خرید پشم سنگ

به صورت کلی برخی از مضرات پشم سنگ با مراقبت های ویژه و عدم تماس پوستی قابل پیشگیری هستند و زمانی که این محصول در داخل دیوار کار گذاشته شود تا حدودی مضرات آن کاهش پیدا می‌کنند و دیگر برای بدن ضرری ندارند، اما در مراحلی مانند نصب و استفاده از آن در دیوارها باید کاملا مراقب عدم تماس با پوست و عدم استنشاق مواد سمی بود‌. پس کارگران و کسانی که به طور مستقیم از پشم سنگ استفاده می کنند باید به به این نکات توجه کنند تا به سلامتی خود آسیب نرسند. همانطور که گفتیم بیشتر معایب پشم سنگ هنگام نصب آن است و با توجه به ضرورت آن در ساختمان حتما باید از آن استفاده کرد. شما می توانید پشم سنگ را از فروشگاه با ملات بخرید. این فروشگاه توصیه های لازم را برای خرید پشم سنگ در بخش مقالات خود قرار داده است تا شما مطلع شوید. هم چنین برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان با ملات در ارتباط باشید.

نوشتن دیدگاه