تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
قیمت خط تولید پشم سنگ

پشم سنگ یکی از بهترین عایق های صوتی و حرارتی است که امروزه کاربرد گسترده ای پیدا کرده و در صنایع...

پشم سنگ آسیا اصفهان

پشم سنگ یک عایق حرارتی و صوتی است که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این محصولات در...

پخش عمده پشم سنگ

پشم سنگ وسیله ای است که به عنوان عایق حرارتی و صوتی مورد استفاده قرار می گیرد. پشم سنگ ها اغلب به...

پشم سنگ دانسیته 50

پشم سنگ دانسیته ۵۰ در برابر حرارت مستقیم و غیر مستقیم مقاومت بالایی از خود نشان می ‌دهد. این عایق...

پشم سنگ ویلا اصفهان

پشم سنگ از مصالح ساختمانی پر مصرف است. این محصول درجه یک در تمام ساختمان های صنعتی و مسکونی مورد...

مصالح ساختمانی گوناگونی تا به امروز تولید و در بازار به فروش رسیده است. یکی از مصالح محبوب که...

پشم سنگ دانسیته 200

پشم سنگ دانسیته 200 یکی از عایق های مناسب برای بهینه سازی مصرف انرژی و کاهش هدر رفت منابع طبیعی...

چنان چه می خواهید عایق صوتی خوبی در ساختمان سازی خود ایجاد کنید ما استفاده از پشم سنگ دانسیته ۸۰...

برد سرامیکی

برد سرامیکی در حقیقت نوعی تخته نسوز است که در تولید آن از الیاف سرامیکی آلومینا سیلیکات استفاده...

پشم سرامیک

پشم سرامیک در دسته عایق های نسوز قرار دارد و در ساختار آن از سیلیس و اکسید آلومینیوم با نسبت...

پشم سنگ 5 سانت تخته ای دانسیته 100

پشم سنگ عایقی حرارتی است که از الیاف مویی شکل معدنی ساخته شده است. برای ساخت پشم سنگ به سنگ بازالت...

پشم سنگ فویل دار

در هنگام ساخت یک ساختمان یکی از مهمترین عواملی که باعث افزایش کیفیت در ساخته ی مورد نظر می باشد،...

پشم سنگ 5 سانت پانلی دانسیته 120

شاید تا به حال نام پشم سنگ و دانسیته را نشنیده باشید در نتیجه با این واژه ها بیگانه هستید. قبل از...

پشم سنگ ایران

شاید تا به حال با کلمه پشم سنگ رو به رو نشده باشید. در اینجا قصد داریم به معرفی پشم سنگ بپردازیم و...

پشم سنگ تخته ای سپاهان

پشم سنگ ها نوعی از عایق های حرارتی و صوتی می باشند که عمده مواد مصرفی در تولید آن ها، سنگ می باشد....

پشم سنگ ضد رطوبت

پشم سنگ نوعی از الیاف طبیعی است که به عنوان عایق در دیوارها، منازل، اداره‌ها، صنایع و پالایشگاه‌ها...

پشم سنگ خام فله

پشم سنگ ها یکی از عایق های حرارتی و صوتی می باشند که از فیبر های پرز دار سنگ بازالت تهیه و تولید...

پشم سنگ حلاجی شده

یکی از انواع پرکاربرد پشم سنگ موجود در بازار، پشم سنگ حلاجی شده می باشد که به دلیل نداشتن قالب و...

پشم سنگ لحافی یا فنوفلت

پشم سنگ یا Rockwool از عایق های حرارتی و صوتی پرکاربرد در صنایع مختلف می باشد که با نام پشم معدنی...

پشم سنگ لوله ای (ایزوپایپ)

برای عایق‌کاری لوله، انواع مختلفی از پشم عایق وجود دارد. این پشم‌ها با متدها و تکنولوژی‌های...

پشم سنگ پتویی یا ایزوبلانکت

پشم سنگ (Rockwool یا Mineralwool) به طور کلی در دسته عایق های حرارتی و صوتی قرار دارد که به آن پشم...

پشم سنگ تخته ای فنوپانل

محصولات پشم سنگ بسیار گسترده و متنوع است و هر یک کاربرد های مخصوص خود را دارد اما در میان تمامی...

پشم سنگ، پشم معدنی و یا فیبر معدنی (به انگلیسی: Rockwool, Mineral Wool, Mineral Fibre) به هر ماده الیافی‌ای که در اثر چرخش و یا کشیدن مواد معدنی یا مواد مذاب مانند سرباره و سرامیک ایجاد می‌شود، می‌گویند. این نوع از الیاف کاربردهای وسیعی را دربر می‌گیرند. گرچه به اندازه پشم عایق، مقاومت بالایی در برابر حرارت و آتش ندارند اما به عنوان عایق ساختاری و عایق لوله کارکرد مناسبی را ارائه می‌دهند همچنین برای فیلتراسیون، عایق صدا و محیط رشد هیدروپونیک نیز عملکرد قوی‌ای از خود نشان می‌دهند. این نوع از الیاف در برابر رطوبت نیز عملکرد خوبی از خود نشان می‌دهند، تحمل دمای آن مثبت 700 درجه سانتی‌گراد است و نقطه ذوبی در حدود 1300 درجه سانتی‌گراد را داراست. تحمل سرمای پشم سنگ نیز به منفی 30 درجه می‌رسد. این الیاف، عایقی با نصب آسان محسوب می‌شود. پشم معدنی شباهاتی به پشم شیشه دارد اما پشم معدنی میزان حساسیت و ضرر بسیار پایینی را به افراد و محیط وارد می کند.
گرچه به انواع پشم معدنی و فیبر معدنی، پشم سنگ نیز می‌گویند اما نوع پشم سنگ دسته بندی کوچک‌تری را دربرمی‌گیرد. به طور کلی مواد خام سازنده آن‌ها را می‌توان متفاوت دانست. پشم معدنی از مواد معدنی بازیافتی و یا هدر رفت ساخته شده‌ است در حالی که مواد خام پشم سنگ از خورده سنگ به همراه بازیافتی‌های معدنی بهره می‌برد. برای ساخت پشم سنگ، سنگ را در دمایی حدود 1600 درجه حرارت می‌دهند تا سنگ به نقطه ذوب خود برسد. این مایع در معرض دمیدن بخار و یا جریان هوا قرار می‌گیرد و به سرعت به دور رشته‌های فیبر می‌چرخد. در مهندسی‌های ساخت پیشرفته‌تر این نوع از الیاف، از این سیستم چرخشی استفاده می‌کنند در نهایت محصول سرد شده را در ارتفاع معمول 2 تا 6 میکرومتر برش داده و به شکل تخته‌های فیبر درمی‌آورند.

عایق صوتی پشم سنگ

خصوصیات و کاربرد عایق صوتی پشم سنگ

از خواص پشم سنگ می توان به این موارد اشاره نمود:

 • پشم سنگ عایق صدا: پشم سنگ به علت ساختار الیافی ریز، به عنوان عایق صدا خوبی عمل می‌کند. به گونه‌ای که از این نوع از الیاف در انواع صنایع و پالایشگاه‌ها، خانه‌ها و اداره‌ها به عنوان عایقی بسیار قوی دربرابر صدا استفاده می‌شود. قدرت جلوداری این نوع از الیاف در برابر فرکانس‌های صدا، حدود 35 برابر دیوار بتنی و 25 برابر دیوار آجری است.
 • پشم سنگ عایق حرارت: از پشم سنگ به علت استفاده از سنگ به عنوان ماده خام، می‌توان به عنوان عایق حرارتی مناسبی نیز استفاده کرد. نقطه ذوب این نوع از الیاف به حدود 1600 درجه سانتی‌گراد رسیده و به همین علت تا حد زیادی جلودار آتش و حرارت خواهد بود.
 • تولید کمتر آلاینده: این الیاف به عنوان کم‌خطرترین الیاف برای محیط زیست شناخته شده و آلایندگی بسیار کمتری نسبت به دیگر انواع الیاف تولید می‌کنند همچنین پشم سنگ به هیچ عنوان حساسیت‌زا نبوده و ضرری برای دستگاه تنفسی، بینایی و غیره ندارد.
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی: پشم سنگ نقش مثبتی به عنوان عایق ایفا می‌کند به همین علت در برابر نفوذ و خروج حرارت مقاومت زیادی از خود نشان دهنده و از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کند همچنین دوام بالای پشم سنگ سبب می‌شود که کاربران، نیاز کمتری به جایگزینی الیاف داشته باشند و در نتیجه تولید الیاف و آلاینده پایین بیاید.
 • از کاربردهای پشم سنگ می توان این موارد را نام برد:
 • عایق صوتی پشم سنگ به عنوان ساندویچ پانل: پشم سنگ در آپارتمان‌ها، صنایع و استودیو‌ها به عنوان عایق کم‌خطر و مناسبی در برابر صوت استفاده می‌گردد. علت این عملکرد، الیاف خام ریز و منسجم آن است. در صورتی که چند لایه استفاده شود، مقاومت آن در برابر صوت بالاتر رفته و هیچ گونه صدایی را رد نمی‌کند.
 • عایق‌کاری در برابر آب و رطوبت: این نوع از الیاف نفوذ بسیار پایینی در برابر آب و رطوبت از خود نشان می‌دهند. این ساختار الیاف، استفاده در مکان‌های مرطوب، آشپزخانه‌ها و دیگر مکان‌هایی که نفوذ آب مشکل‌ساز خواهد بود، را ممکن می‌سازد.
 • استفاده در گلخانه‌های هیدروپیونیک (بسترهای کشت بدون خاک)

خصوصیات و کاربرد عایق صوتی پشم سنگ  

تنوع پشم سنگ

انواع مختلف پشم سنگ عبارتند از:

 • عایق پشم سنگ پتویی: این نوع از پشم سنگ در صنایع و ساخت و سازهایی که نیاز به قطر بالایی از پشم سنگ دارند، استفاده می‌شود. به عنوان مثال این نوع از الیاف در عایق سازی ماشین‌آلات، دستگاه‌های صنعتی و لوله‌ها کاربرد دارند. عایق پشم سنگ پتویی عایقی بسیار قوی در برابر صوت است و از ملزومات کارگاه‌ها و پالایشگاه‌های صنعتی محسوب می‌شود.
 • عایق پشم سنگ رولی: عایق پشم سنگ رولی با نام پشم سنگ لحافی نیز شناخته می‌شود. این نوع از الیاف بسیار انعطاف‌پذیر بوده و برای عایق کاری‌هایی که نیازی به قطر زیادی از الیاف نیست، استفاده می‌گردد. این نوع از پشم سنگ به سه صورت ساده، همراه با روکش کرافت و همراه با روکش آلومینیوم ارائه می‌شود.
 • پشم سنگ فله‌ای: این نوع از الیاف پشم سنگ به صورت فله تولید و عرضه می‌شود. پشم سنگ فله‌ای برای پر کردن فضاهایی که تخریب شده و یا فاقد شکل هندسی هستند، کاربری دارد.
 • پشم سنگ تخته‌ای: پشم سنگ تخته‌ای پر استفاده‌ترین نوع پشم سنگ است. این نوع از الیاف پشم سنگ به طور تقریبی در تمام صنایع استفاده دارد و کاربردهای زیادی برای آن وجود دارد. از این کاربردها می‌توان به استفاده در دیوارها به عنوان عایق صوتی و حراراتی، استفاده در کف و سقف اشاره کرد. این نوع از پشم سنگ نیز بسته به نیاز کاربران به سه صورت ساده، همراه با روکش کرافت و همراه با روکش آلومینیوم ارائه می‌شود.
 • پشم سنگ لوله: این نوع از پشم سنگ، در بازار با ضخامت‌های متفاوتی بسته به نیاز کاربر عرضه می‌شود. قطر و اندازه آن کاملا استاندارد بوده و متناسب با اندازه استاندارد لوله‌های موجود در بازار ارائه می‌شود.

 تنوع پشم سنگ

قیمت پشم سنگ عایق صدا

پشم سنگ بسته به نوع و مورد استفاده آن با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شود. بهترین نوع پشم سنگ عایق صدا برای استفاده در استودیوها و خانه‌ها، پشم سنگ رولی است. زیرا قطر آن مناسب استفاده در محیط‌های کوچک بوده و عملکرد قوی‌ای به عنوان عایق صوتی از خود نشان می‌دهد. گرچه بهتر است پیش از خرید پشم سنگ، علاوه بر مطمئن شدن از مناسب بودن قیمت، از کیفیت آن نیز اطمینان حاصل کنید و کاربری مد نظر خود را با متخصصین درمیان گذاشته تا بهترین نتیجه را از نصب آن بگیرید. باملات به عنوان یکی از نمایندگان فروش انحصاری پشم سنگ این محصول را با قیمت های مناسب به خریداران عزیز عرضه می نماید.