تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
پشم سنگ تخته ای فنوپانل

محصولات پشم سنگ بسیار گسترده و متنوع است و هر یک کاربرد های مخصوص خود را دارد اما در میان تمامی محصولات مطرح شده، پشم سنگ تخته ای فنوپانل کاربردی تر است، زیرا در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و به کارگیری آن باعث افزایش راندمان و بهبود کیفیت شده است. پشم سنگ تخته ای فنوپانل از مجموعه پشم سنگ های کاربردی ارائه شده توسط باملات می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت روز پشم سنگ تخته ای با کارشناسان باملات تماس حاصل نمایید.

نحوه ی تولید پشم سنگ تخته ای فنوپانل

در ابتدا سنگ بازالت در کوره قرار گرفته و هوادهی می شود. سنگ بازالت بعد از هوادهی و مذاب شدن در دستگاه های مخصوص الیاف ساز قرار می گیرد. حرکت سریع این دستگاه، مواد مذاب را به صورت الیاف مویی شکل در می آورد و در نهایت به الیاف تولید شده، رزین که معمولا رزین فنولیک و آب است، اضافه شده و بدین صورت پشم سنگ تخته ای فنوپانل تولید می شود. به این نوع پشم سنگ، اصطلاحا پشم سنگ رزین دار گفته می شود. استفاده از رزین در ساخت پشم سنگ به دو منظور صورت می گیرد:

 • رزین باعث چسبندگی بیشتر بین الیاف مویی شکل می شود.
 • فرایند قالب گیری را سریع تر و راحت تر می کند.

بعد از طی مراحل ذکر شده در بالا، باید فرایند پخت پشم سنگ تخته ای فنوپانل انجام شود. در این مرحله با توجه به سفارش مشتری بر اساس چگالی و ضخامت درخواستی، پشم سنگ وارد دستگاه پخت شده و فرایند پخت انجام می شود.

نحوه ی تولید پشم سنگ تخته ای فنوپانل  

انواع پشم سنگ تخته ای فنوپانل

تولید کننده پشم سنگ انواع پشم سنگ تخته ای فنوپانل را در انواع زیر تولید می کنند:

 • ساده
 • با روکش هایی از کاغذ کرافت
 • با روکش آلومینیوم و مسطح

لازم به ذکر است پشم سنگ تخته ای فنوپانل معمولا در ابعاد استاندارد 120*60 تولید می شوند. هر چند کارگاه های زیادی نیز در بازار موجودند که این محصولات را بر اساس سفارش مشتری تولید می کنند.

انواع پشم سنگ تخته ای فنوپانل  

موارد کاربرد پشم سنگ تخته ای فنوپانل

این نوع پشم سنگ به پشم سنگ رزین دار معروف است و از رزین در ساخت آن استفاده شده است. این نوع عایق می تواند دما تا 350 درجه ی سانتی گراد را تحمل نموده و در این دما نیز مقاومت بسیار خوبی از خود نشان دهد. بیشترین موارد کاربرد پشم سنگ تخته ای فنوپانل در ساختمان سازی و برای ایجاد عایق بین دیوار هاست این عایق ها مانع از اتلاف انرژی شده و جلوی انتقال صدا و ارتعاشات را می گیرد. در ادامه مهم ترین موارد کاربرد عایق پشم سنگ تخته ای فنوپانل را بیان می کنیم:

 • استفاده به عنوان عایق صوتی و حرارتی در منازل مسکونی و ساختمان های تجاری
 • سالن های کنفرانس و همایش ها به عنوان عایق صوتی
 • مجتمع های پتروشیمی ، نیروگاه ها، مکان های صنعتی، پالایشگاه ها و صنایع مختلف برای جلوگیری از اتلاف انرژی
 • سالن های ورزشی و مساجد و کتابخانه ها و ...

استفاده از پشم سنگ تخته ای فنوپانل تاثیر بسیار زیادی در کاهش اتلاف انرژی داشته و زمینه ی صرفه جویی در مصرف گاز شهری و برق و سایر حامل های انرژی را فراهم می آورد و از این نظر مقرون به صرفه نیز می باشد.

موارد کاربرد پشم سنگ تخته ای فنوپانل  

مزایای استفاده از پشم سنگ تخته ای فنوپانل

از مزیت های پشم سنگ تخته ای می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • در دانسیته های بالا، بهترین نوع عایق صوتی است.
 • غیر قابل اشتعال است و عایق ضد حریق نیز محسوب می شود.
 • از بین برنده ی رطوبت است و مانع از انتقال رطوبت می شود.
 • از بهترین نوع عایق های حرارتی محسوب می شود.
 • اثر شیمیایی بر روی محیط نخواهد داشت.
 • استفاده از آن پوسیدگی به همراه ندارد.
 • در دما های بالا قابلیت استفاده دارد و حرارت تاثیری بر روی آن نخواهد گذاشت.
 • حمل و نقل آن به سهولت امکان پذیر است.
 • نصب آن به راحتی انجام می شود.
 • از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است.
 • دوام و ماندگاری بالایی دارد.
 • سازگار با محیط زیست است.

 مزایای استفاده از پشم سنگ تخته ای فنوپانل  

ضرورت استفاده از پشم سنگ تخته ای فنوپانل

صنایع در همه جای دنیا بیشترین اتلاف انرژی را دارند. این اتلاف انرژی در ایران، بیشتر در زمینه ی منازل و ادارات است. اتلاف انرژی علاوه بر هدر رفتن سرمایه ی ملی کشور، خسارت های زیادی به محیط زیست وارد نموده و سطح سلامت افراد جامعه را کاهش می دهد. با توجه به تمامی موارد ذکر شده در بالا، ضرورت دارد که پشم سنگ تخته ای فنوپانل برای کاهش اتلاف انرژی استفاده شود و از این رو به حفظ سرمایه های ملی کشور، کمک گسترده ای شود.

قیمت روز پشم سنگ تخته ای

در داخل کشور کارگاه ها و کارخانه های زیادی هستند که فرايند توليد پشم سنگ تخته ای فنوپانل را با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب انجام داده و محصولات خود را روانه ی بازار داخل و خارج از کشور می کنند. این محصول معمولا در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته و وجود آن در آپارتمان ها و مجتمع های مسکونی لازم و ضروری است و می تواند گزینه ی مناسبی برای عایق صوتی و جذب صدا باشد. معمولا خرید پشم سنگ تخته ای فنوپانل به صورت کیلویی است و قیمت روز پشم سنگ تخته ای تولید داخل نسبت به نمونه های خارجی آن از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر می باشد. بنابراین با توجه به موارد ذکر شده در بالا اگر به دنبال عایقی مطمئن در برابر رطوبت، دما، صدا و حرارت هستید، بهترین گزینه پشم سنگ تخته ای فنوپانل است. عموما این عایق ها مصارف ساختمانی و صنعتی دارند ولی جالب است بدانید که استفاده از این عایق ها یکی از روش های جدید در کشت هیدروپونیک ( کشت بدون خاک ) است و در مصارف کشاورزی و گلخانه ها بسیار پر کاربرد است. سازگاری پشم سنگ تخته ای فنوپانل با محیط، از دیگر مزایای مورد توجه آن است. این عایق ها برای محیط ضرری نداشته و به سلامت انسان نیز آسیبی وارد نمی کنند. عایق پشم سنگ تخته ای با پوست انسان سازگاری بالایی داشته و خاصیت ضد باکتریایی نیز دارد و از همین رو استفاده از آن در بخش کشاورزی رو به افزایش است. قیمت روز پشم سنگ تخته ای همچون بسیاری از مواد مصرفی در صنایع گوناگون متاثر از قیمت ارز و نوسانانات بازار می باشد لذات برای خرید عمده و یا خرده فروشی پشم سنگ لازم است آخرین قیمت آن را از باملات جویا شوید.

نوشتن دیدگاه