تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
پشم سنگ لوله ای (ایزوپایپ)

برای عایق‌کاری لوله، انواع مختلفی از پشم عایق وجود دارد. این پشم‌ها با متدها و تکنولوژی‌های متفاوتی تولید شده و با توجه به نیاز کاربران آماده به استفاده می‌گردند. پشم سنگ لوله ای به هر الیافی که در اثر چرخش و یا کشیدن مواد مذاب معدنی مانند سرباره و سرامیک با قطر متوسط ایجاد می‌شود، می‌گویند. این الیاف مناسبت‌ترین نوع الیاف برای عایق‌کاری لوله‌های استاندارد محسوب می‌شود. یکی از اصلی‌ترین معیارهایی که صاحبان کارخانه‌ها و کوره‌ها و یا کاربران عادی باید به آن دقت کنند، انتخاب نوع درست الیاف به منظور برطرف شدن نیاز لوله به عایق‌کاری است. پشم سنگ لوله ای با تحمل بازه دمایی منفی 30 درجه تا مثبت 400 درجه و نقطه ذوب 1100 درجه، کارکرد مناسبی از خود دربرابر حرارتی که موجب آسیب به لوله می‌شود، نشان می‌دهد. همچنین، به علت وجود هوا در بین ذرات الیاف پشم سنگ، این الیاف عایق بسیار مناسبی در برابر نفوذ گرد و غبار، رطوبت و مایعات است. پشم سنگ‌ها الیافی بسیار پایدار هستند. این الیاف خرد، منقبض و یا کوچک نمی‌شوند و از زیر حرارت‌های بالا شانه خالی نمی‌کنند. به طور کلی الیاف پشم سنگ کارکرد و ویژگی‌های خود را تا اتمام مدت استفاده، حفظ می‌کنند. این الیاف راه حلی مناسب برای رفع نیازهای تجهیزات و ساختمان‌ها به عایق‌کاری هستند. از خواص پشم سنگ می‌توان به این موارد زیر اشاره نمود: عایق حرارتی: قدرت الیاف عایق پشم سنگ در برابر حرارت، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب الیاف به منظور عایق‌کاری است. این الیاف با مقاومت بسیار بالایی که در برابر نفوذ حرارت دارند، یکی از بهترین گزینه‌ها برای عایق‌کاری لوله محسوب می‌شوند. عایق صوتی: یکی دیگر از ویژگی‌های مهم الیاف پشم سنگ، مقاومت آن در برابر امواج صدا است. در نتیجه، کارکرد بسیار مناسبی نیز از خود برای ایجاد محیط آکوستیک نشان می‌دهد. دوام بالا: این الیاف به علت ساختار ضد رطوبت و گرد و غباری که دارند، از دوام بسیار بالایی برخوردارند. به طوری که ممکن است دوام بیشتری از دیگر مصالح مورد استفاده داشته باشند. مقاومت بالا در برابر پوسیدگی: الیاف پشم سنگ یکی از مقاوم‌ترین الیاف در برابر پوسیدگی و خراش هستند. یکی از دلایلی که منجر به مقاومت بالای این نوع از الیاف می‌شود، استفاده از سنگ‌های مذاب در مواد خام آن است. دفع رطوبت: یکی دیگر از ویژگی‌هایی که موجب کارکرد مناسب این الیاف عایق در محیط‌هایی که مرطوب و یا در تماس با آب هستند، نفوذناپذیری آن در برابر هرگونه رطوبت و آب است. سازگار با محیط زیست: الیاف پشم سنگ، هم در مرحله تولید و هم در مرحله استفاده، بیشترین سازگاری با محیط اطراف را از خود نشان می‌دهند. تولید بسیار کم آلاینده، بی خطر بودن آن برای انسان و قابلیت بازیافت این عایق باعث تبدیل شدن این الیاف به یکی از سبزترین انواع الیاف شده‌است.

پشم سنــگ ایزوپایپ

انواع پشم سنگ لوله ای و کاربرد آن

انواع پشم سنگ لوله ای به منظور برطرف کردن نیازهای متفاوتی تولید و آماده استفاده می‌گردند. لازم به ذکر است که تمام انواع آن برای سهولت در نصب و استفاده، برشی طولی خورده‌اند که این موضوع نیاز شما را به مهندسین نصب افزایش خواهد داد. به طور کلی می‌توان پشم سنگ لوله ای را به 5 دسته تقسیم کرد: 
عایق پشم سنگ لوله ای بدون روکش: این نوع از عایق پشم سنگ لوله ای را می‌توان در محیط‌های باز و لوله‌هایی که انسان با آن به صورت مستقیم در تماس نیست، استفاده نمود.
عایق پشم سنگ لوله ای با روکش آلومینیوم: روکش آلومینیوم عایق پشم سنگ لوله ای موجب افزایش قدرت عایق در برابر خوردگی و آسیب می‌شود. همچنین این روکش موجب عملکرد مناسب‌تر عایق در صنایع غذایی می‌گردد.
عایق پشم سنگ لوله ای با روکش آلومینیوم مسطح
عایق پشم سنگ لوله ای با روکش کرافت
عایق پشم سنگ لوله ای بدون پرداخت

پشم سنگ لوله ای جهت عایق‌کاری انواع لوله‌ها صنعتی و تاسیساتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این الیاف همچنین می‌توان برای حفظ برودت در سیستم تهویه استفاده نمود. انواع مختلف آن با کمی اختلاف در قدرت کارکرد، بر حسب نیاز مشتری، تولید و عرضه می‌شوند. از این الیاف می‌توان تا دمای 400 درجه به خوبی استفاده کرد. الیاف پشم سنگ لوله ای یکی از قدرتمند ترین الیاف برای عایق‌کاری لوله در صنایع، نیروگاه‌ها، پالایشگاه‌ها، واحدهای صنعتی و ساختمان‌های مسکونی است. انواع مختلف پشم سنگ لوله ای بر اساس محل استفاده با روکش‌های مختلفی آماده به استفاده می‌گردند. انواع روکش‌دار آن می‌توان در محل‌هایی که ممکن است گرد و غبار آن موجب آسیب به انسان و یا تجهیزات شود، نصب کرد. انتخاب نوع مورد نظر برای نصب و استفاده بر عهده مشتری است. گرچه، بهتر است پیش از اقدام به خرید، با مهندسین این صنعت مشورت گرفته شده و درمورد شرایط استفاده از آن تحقیق انجام شود. از این عایق می‌توان برای عایق‌کاری 4 نوع مختلف لوله استفاده نمود: لوله‌های بخار: در صورت استفاده از پشم سنگ لوله ای برای عایق‌کاری لوله‌های بخار، هیچ‌گونه کاهش دما و یا هدر رفت انرژی را شاهد نخواهید بود. لوله آب گرم: این الیاف عایق از هدر رفت گرما جلوگیری خواهند کرد. هنگامی که آب بین بویلرها و سیستم گرمایشی در حرکت است، این عایق از حتی یک درجه کاهش دمای آن جلوگیری می‌کند. لوله آب سرد: الیاف پشم سنگ لوله ای موجب سرد ماندن آب در لوله‌های آب سرد شده و دمای مورد نظر را تا هنگام خروج آب از لوله، نگه می‌دارد. لوله آب باران و یا فاضلاب: عایق‌کاری لوله آب باران و یا فاضلاب منجر به جلوگیری از بالا رفتن دمای آب در لوله و به طبع بخار شدن این مایعات خواهد شد.

انواع پشم سنگ لوله ای و کاربرد آن  

قیمت پشم سنگ لوله ای ایزوپایپ

پشم سنگ لوله ای بسته به نوع و مورد استفاده آن با قیمت‌های متفاوتی عرضه می‌شود. برای یافتن بهترین نوع پشم سنگ لوله ای به منظور دریافت بهترین عملکرد باید در ابتدا کارکرد انواع پشم سنگ لوله ای را مقایسه کنید. اما به طور کلی به یاد داشته باشید که تمام انواع این الیاف عایق مناسب استفاده برای عایق‌کاری لوله محسوب شده و عملکرد مناسبی به عنوان عایق حرارتی از خود نشان می‌دهد. گرچه بهتر است پیش از خرید پشم سنگ، علاوه بر مطمئن شدن از مناسب بودن قیمت، از کیفیت آن نیز اطمینان حاصل کنید و کاربری مد نظر خود را با متخصصین درمیان گذاشته تا بهترین نتیجه را از نصب آن بگیرید. بهترین قیمت پشم سنگ لوله ای را در باملات خواهید یافت. باملات به عنوان یکی از نمایندگان انحصاری پخش محصول پشم سنگ لوله ای دارای تنوع بالای محصول با قیمتی مناسب می باشد.

نوشتن دیدگاه