تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
پشم سنگ لحافی یا فنوفلت

پشم سنگ یا Rockwool از عایق های حرارتی و صوتی پرکاربرد در صنایع مختلف می باشد که با نام پشم معدنی نیز شهرت دارد. یکی از پرکاربردترین انواع پشم معدنی، نوع لحافی یا فنوفلت آن می باشد و یک عایق حرارتی عالی با توزیع یکنواخت و مناسب محسوب می شود. در فرایند تولید پشم سنگ فنوفلت از الیاف با جنس رزین فنولیک که بسیار سبک، مقاوم و انعطاف پذیرند، استفاده می شود. پشم سنگ لحافی در مدل های مختلفی تولید و به بازار عرضه می شوند که این مدل ها عبارتند از: پشم سنگ لحافی بدون روکش، پشم سنگ لحافی یک طرف آلومینیوم مسلح و پشم سنگ لحافی با یک طرف کاغذ کرافت و طرف دیگر توری سیمی. استفاده از عایق های فنوفلت کاور شده با فویل، برای مکان هایی که رطوبت بالایی داردف توصیه می شود. این نوع از پشم سنگ به صورت قطعه ای و یا رولی تولید می گردد. به منظور پیشگیری از نفوذ ذرات گرد و غبار و رطوبت به داخل پشم سنگ از روکش با جنس های مختلف برای کاور کردن پشم سنگ استفاده می شود. تفاوت عمده پشم سنگ پتویی با لحافی در ارتقا مقاومت مکانیکی به دلیل استفاده از رزین فنولیک به عنوان یک عامل پیوند دهنده در آن، می باشد.

ویژگی های پشم سنگ لحافی

از جمله ویژگی های پشم سنگ لحافی یا فنوفلت که تعیین کننده کاربری آن می باشد، می توان به مواردی که در ادامه به آن می پردازیم اشاره نمود: مقاومت در برابر حریق، مقاومت در برابر رطوبت در نوع مسلح شده با روکش آلومینیومی، عایق حرارتی.

از مشخصات فنی های پشم سنگ لحافی می توان این موارد را نام برد: دانسیته 30 تا 50 کیلوگرم بر مترمکعب، طول 10 متر، فنوفلت با عرض 120 سانتیمتر و ضخامت 25 و 50میلی متر تولید می گردد و بسته بندی این محصول به شکل شرینگ می باشد.

 ویژگی های پشم سنگ لحافی  

قیمت پشم سنگ لحافی فنوفلت

قیمت پشم سنگ لحافی با توجه به ویژگی ها و کاربرد آن بسیار مناسب می باشد. از پشم سگ لحافی در صنایع گوناگونی استفاده می گردد ولی به دلیل مقاومت زیاد آکوستیکی و حرارتی در ساختمان های تجاری نیز کاربرد بالایی دارد. برخی دیگر از کاربرد های این نوع از پشم سنگ عبارتند از: استفاده به عنوان پوشش سقف سوله و سقف های کاذب، سالن های مرغداری، دیگ های بخار، مخازن آب، ساختمان های مسکونی، کانال های گردش هوا، ساختمان های صنعتی و عایق بندی مجرای HVAC.
با توجه به مزایای عایق پشم سنگ فنوفلت می توان این محصول را جز محصولات به صرفه از نظر اقتصادی معرفی نمود. شما عزیزان می توانید قیمت پشم سنگ لحافی فنوفلت را از باملات استعلام نمایید و در صورت تمایل اقدام به ثبت سفارش کنید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درباره فنوفلت با کارشناسان باملات تماس بگیرید.

 

نوشتن دیدگاه