تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
پشم سنگ حلاجی شده

یکی از انواع پرکاربرد پشم سنگ موجود در بازار، پشم سنگ حلاجی شده می باشد که به دلیل نداشتن قالب و ظاهر هندسی خاص، محدودیتی برای استفاده ار آن وجود ندارد و می توان از آن برای عایق بندی مکان های گوناگون استفاده نمود. عایق پشم سنگ خام حلاجی شده در دسته اولین تولیدات از سنگ بازالت در مجموعه عایق های پشم سنگ است و عاری از مواد شیمیای است. این محصول را می توان بنا به سفارش مشتری تولید نمود. عایق پشم سنگ حلاجی شده به عنوان متریال اولیه در تولید سایر انواع پشم سنگ اعم از پشم سنگ پتویی، لحافی، لوله ای، کنار لوله ای و .. می باشد. عایق پشم سنگ حلاجی شده، مقاوم در برابر حریق بوده و تحمل گرمایی بالایی دارد.

پشم سنگ حلاجی شده چگونه تولید می شود؟

برای تولید پشم سنگ ابتدا باید سنگ بازالت که از خانواده سنگ های آذرین می باشد، را در دمای 1000 درجه سانتی گراد ذوب کرد تا این سنگ تبدیل به ذوب سیلیکانی شود.سپس این ذوب سیلیکانی را در دستگاه الیاف ساز ، به رشته های الیافی به قطر ۶ تا ۸ میکرون تبدیل می کنند. در مرحله بعدی رشته های نازک را در کوره برای پخت با دمای ۳۵۰ درجه سانتی گراد قرار می دهند.سپس با استفاده از غلطک های سنگین بر روی آن ها فشار داده می شود تا پرس شوند.پشم هایی که به صورت پراکنده شده کوره بیرون می آیند را پشم سنگ حلاجی شده یا پشم سنگ فله ای خام می گویند. بعضی از تولید کننده ها بنا به سفارش مشتری ، پس از آنکه پشم خام فله ای تولید شد آن را با استفاده از دستگاه حلاجی صنعتی به پشم خام حلاجی شده تبدیل می کنند. در مرحله آخر این محصول را در دستگاه سرند قرار می دهند تا باعث از بین رفتن هرگونه ناخالصی شود و محصول با کیفیت تری به بازار عرضه گردد. عایق پشم سنگ خام حلاجی شده یکی از اولین تولیدات سنگ بازالت است و عضو خانواده عایق های پشم سنگ است.
یکی از پرکاربرد ترین انواع پشم سنگ ، پشم سنگ حلاجی شده است. این مدل به دلیل اینکه قالب و ظاهر هندسی خاصی ندارد برای عایق بندی مکان های گوناگون انتخاب خوبی است.همچنین پشم سنگ حلاجی شده فاقد مواد شیمیایی است. از دیگر خواص این پشم سنگ می توان به مقاومت بالا در مقابل گرما و آتش نام برد.

پشم سنگ حلاجی شده چگونه تولید می شود؟ 

ویژگی های پشم سنگ حلاجی شده

پشم سنگ خام مستقیماً پس از تولید، بدون اضافه کردن هر نوع ماده پیوندی به طور فله ای بسته بندی و مورد استفاده قرار می گیرد .انواع دیگر پشم سنگ با تغییرات بر روی این محصول به دست می آید بنابراین کیفیت این محصول، کیفیت بقیه محصولات به دست آمده را تضمین می کند .در ضمن خواص پشم سنگ حلاجی شده در سایر محصولات پشم سنگ هم قابل مشاهده است.

برخی از خواص پشم سنگ عبارتند از:

 1. انعطاف پذیری و ثابت ماندن ابعاد آن و ثبات خواص فیزیکی و شیمیایی
 2. تولید در مقادیر گوناگون
 3. ضد آتش، توانایی تحمل دمای بالا، اشتعال ناپذیری
 4. امکان استفاده در دمای پایینعایق صوتی و حرارتی بالا
 5. وزن سبک
 6. ممانعت به عمل آمدن از رشد قارچ و باکتری حشرات موذی در الیاف آن
 7. قابل بازیافت بودن و سازگاری بسیار با محیط زیست
 8. مقرون به صرفه تر بودن نسبت به عایق هایی همچون پلیمری و انواع فوم ها
 9. سمی نبودن
 10. نصب سریع و آسان

ویژگی های پشم سنگ حلاجی شده 

کاربرد پشم سنگ حلاجی شده

از پشم سنگ حلاجی شده در طیف گستره ای از کاربردها استفاده می شود که از آن جمله می توان به مواردی همچون: ایجاد پوشش عایق برای لوازم منزل، درب های با جنس چوبی، تولید عایق های رطوبتی، تجهیزات صنعتی، صنعت تولید لنت، برای عایق بندی محیط هایی که شکل هندسی مشخصی ندارند، تولید ایزوگام، تولید صفحات ایرانیت، استفاده در تولید بتن های سبک، ساخت اگزوز های صنعتی، اگزوز خودرو، استفاده در تولید صفحه کلاچ، عایق بندی تنورهای صنعتی و ... اشاره نمود. یکی از مهمترین کاربردهای پشم سنگ حلاجی شده، استفاده از آن به جای ماده سمی و زیان بار آزبست در صنایع تولید صفحه کلاچ و لنت می باشد. آزبست در اثر اصطکاک، گازی از خود متصاعد می کند که بسیار خطرناک و کشنده است و با جایگزینی آزبست با پشم سنگ می توان از انتشار آلودگی های اینچنینی جلوگیری نمود.

کاربرد پشم سنگ حلاجی شده 

پشم سنگ حلاجی شده به خاطر حالت قابل انعطاف آن ، کاربردهای زیادی دارد.از جمله کاربردهای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ماده اولیه در تولید بقیه انواع پشم سنگ مانند پشم سنگ پتویی ، لحافی ، لوله ای و کنار لوله ای و مواردی مانند این استفاده گردد.
 • استفاده در صنایع مختلف به عنوان عایق صوتی و حرارتی . به عنوان مثال در صنعت ساختمان برای عایق‌بندی کف در برابر صوت و یا به عنوان عایق حرارتی برای سرما و گرما و یا عایق برای ضربه از پشم سنگ حلاجی شده استفاده می‌شود. همچنین در جداره ساختمان و درهای چوبی و دودکش ها هم از این نوع عایق استفاده می شود.
 • با توجه به این که این عایق دارای شکل هندسی خاصی نیست ، امکان استفاده در مکان های زیادی در جهت پرکردن فضاهای فاقد شکل را دارد.
 • پشم سنگ حلاجی شده برای عایق کاری وسایل خانگی و تولید عایق های رطوبتی و ورق های ایرانیت هم استفاده می شود.
 • از کاربردهای دیگر آن می توان به تولید لنت و صفحه کلاچ ، خمیر نسوز بویلرهای نیروگاهی ، ساخت بتون سبک ، ساخت عایق های پاششی و در جداره های حرارتی ماشین سازی مانند اگزوز خودرو نام برد.
 • پشم سنگ حلاجی شده در عایق تنورهای صنعتی، بتن های سبک و ایزوگام های رطوبتی هم استفاده می شود.
 • از دیگر کاربردهای پشم سنگ حلاجی شده ، استفاده آن به جای ماده سمی و خطرناک آزبست در صنعت تولید صفحه کلاج و لنت ترمز می باشد.دلیل آلودگی آزبست این است که در اثر اصطکاک، گاز سمی و کشنده ای تولید می کند. با استفاده از پشم سنگ می توان از به وجود آمدن آلودگی های این چنینی جلوگیری کرد.

نکته دیگر در مورد کاربرد های پشم سنگ این است که با توجه به اتمام منابع انرژی و قیمت بالای آنها ، لزوم ذخیره انرژی و صرفه جویی در مصرف آن درصنایع مختلف از ساختمان سازی تا صنایع ساخت تجهیزات کشاورزی و ماشین سازی ،وجود دارد . استفاده از عایق های سرمایشی و گرمایشی در ساختمان ها و تجهیزات یکی از مهمترین راه های جلوگیری از هدر رفت انرژی می باشد. همین مسئله لزوم استفاده از پشم سنگ حلاجی شده را به عنوان ماده اولیه این عایق ها مشخص می کند

کاربرد پشم سنگ حلاجی شده  

قیمت پشم سنگ حلاجی شده

معمولاً قیمت گذاری برروی عایق ها و محصولات تولید شده توسط تولید کننده براساس معیار های خاصی انجام می گیرد .معیارهای تاثیرگذار بر قیمت پشم سنگ حلاجی شده و دیگر عایق های پشم سنگ شامل موارد زیر می باشند:

 • کیفیت پشم سنگ
 • رنگ پشم سنگ
 • مقدار حجم درخواستی پشم سنگ
 • نحوه خرید پشم سنگ حلاجی شده
 • نوع بسته بندی پشم سنگ

پشم سنگ حلاجی شده به دلیل انجام نشدن فرآیندهای تولید بیشتر و یا عدم اضافه شدن مواد دیگر به آن، قیمت ارزانی دارد.ولی پشم سنگ های دیگر مانند پشم سنگ پتویی و پشم سنگ تخته ای به دلیل استفاده از رزین و چسب های مخصوص، به نسبت قیمت بالاتری دارند.

از جمله ویژگی های الیاف پشم سنگ حلاجی شده می توان انعطاف پذیری، تولید در مش های گوناگون، غیر قابل اشتعال بودن، امکان استفاده در دمای کم، جذب صوت زیاد را نام برد. عایق پشم سنگ حلاجی شده به دلیل کمتر بودن تعداد مراحل طی شده در فرایند تولید آن، دارای قیمت مناسب تری نسبت به سایر انواع پشم سنگ می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت پشم سنگ حلاجی شده با کارشناسان باملات تماس بگیرید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در مورد پشم سنگ حلاجی شده با مشاورین باملات ارتباط برقرار نمایید.

نوشتن دیدگاه