تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
پشم سنگ خام فله

پشم سنگ ها یکی از عایق های حرارتی و صوتی می باشند که از فیبر های پرز دار سنگ بازالت تهیه و تولید شده اند. پشم سنگ ها را بر اساس شکل و ساختار ظاهری می توان از یکدیگر تفکیک کرد. قیمت پشم سنگ فله ای به عوامل مختلفی بستگی دارد. شاید تا به حال نام پشم سنگ دانسیته 120 را نشنیده باشید. باید گفت پشم سنگ دانسیته 120 نوعی پشم سنگ با ضخامت 120 می باشد که موارد مصرف مختلف و منحصر به فردی دارد. در این صفحه از باملات قصد داریم به معرفی پشم سنگ فله ای بپردازیم و همچنین فاکتورهای موثر بر قیمت آن را بررسی خواهیم کرد.

پشم سنگ فله ای نوعی پشم سنگ می باشد که به روش منحصر به فردی تهیه و تولید می شود. این نوع پشم سنگ ها دارای شکل هندسی و یا ظاهر منظمی نمی باشند، در نتیجه به صورت فله ای و یا کیلویی تولید و به فروش می رسند. پشم سنگ های فله ای به پشم سنگ های خام معروف می باشند. این نوع عایق حرارتی و صوتی به صورت دستی و فله ای بین دیوار ها، داخل فضای بسته و .... قرار می گیرند. این نوع عایق چگالی مختلف و متفاوت دارد که به فشار و مقدار مواد قرار گرفته در فضا بستگی دارد. اگر در تولید این محصول از ضایعات استفاده نشود و مواد استفاده شده در ساخت این محصول از کیفیت بالایی برخوردار باشند، درجه مقاومت آن ها در برابر حرارت بسیار بالا می باشد. این نوع پشم سنگ موارد کاربرد مختلف و متنوعی دارد که می توان به پر کردن فضای بین دو جدار، عایق کاری کردن دیوار های ساختمان از نظر حرارت و صدا، تهیه انواع کوره ها، تهیه و تاسیس سردخانه و عایق بندی حرارتی دیوار های سردخانه، تجهیزات صنعتی و .... اشاره کرد. توجه کنید که این نوع عایق ها در اکثر موارد کاربرد دارند، در حقیقت کاربرد پشم سنگ های فله ای و یا خام به صورت دستی انجام می شود. در بسیاری از موارد می توان این نوع عایق حرارت و صدا را در سقف ها مورد استفاده قرار داد.

 پشم سنگ فله ای

نحوه تولید پشم سنگ فله ای

همان طور که گفته شد پشم سنگ های فله ای، پشم سنگ های کیلویی می باشند برای تولید این نوع عایق های حرارتی و صوتی از سنگ بازالت استفاده می شود. در حقیقت برای تولید این ماده باید مراحل مختلفی مانند استخراج، ذوب، تولید فیبر و .... را طی کرد. این مراحل عبارتند از:

استخراج سنگ

اولین مرحله در تولید پشم سنگ های فله ای استخراج سنگ بازالت می باشد. در این مرحله باید سنگ مورد نظر جهت تولید پشم سنگ را تامین کرد. سنگ های بازالت نوعی سنگ آذرین می باشد که برای تامین این نوع سنگ باید سراغ کوه های آذرین رفت.

تهیه مواد مذاب

مرحله دوم مربوط به ذوب سنگ ها می باشد. در این مرحله سنگ های مورد نظر را باید حرارت داد تا به خوبی ذوب شوند، برای این کار به کوره های منحصر به فردی احتیاج است که با درجه حرارت بالا به ذوب سنگ های بازالت اقدام می کنند. برای تهیه مواد مذاب باید سنگ ها را داخل کوره های نامبرده قرار داد و منتظر شد تا سنگ ها ذوب شوند.

تهیه رشته های بلند فیبر

در مرحله سوم نوبت به تولید و تهیه رشته های فیبر می رسد. برای تهیه آن ها باید از دستگاه های منحصر به فرد استفاده کرد. مکانیسم این نوع دستگاه ها شبیه به دستگاه های پشمک سازی می باشند. در حقیقت آن ها مواد مذاب را تحت فشار بسیار قوی از قسمتی منحصر به فرد عبور می دهند تا سنگ های ذوب شده به رشته های پرزدار تبدیل شوند.

نحوه تولید پشم سنگ فله ای  

سرد کردن و خنک کردن رشته های گداخته

در مرحله آخر باید برای سرد کردن رشته های گداخته و یا فیبر های تولید شده اقدام کرد. در این روش از کوره های خنک کننده منحصر به فرد استفاده می شود. در حقیقت رشته ها و ای فیبر های تولید شده به کوره های سرد کن منتقل می شوند و سپس با درجه حرارت مخصوص برای خنک کردن آن ها اقدام می شود.

توجه کنید که پشم سنگ های فله ای دارای شکل ظاهری منظمی نمی باشند، در نتیجه بعد از سرد شدن نیازی به فشرده سازی آن ها جهت شکل دادن نمی باشد. به عبارت دیگر برای تهیه پشم سنگ های دیگر مانند پشم سنگ لوله ای، پشم سنگ تخته ای و .... باید به آن ها مواد چسبنده اضافه شود و سپس آن ها را فشرده کرد تا به شکل مورد نظر تبدیل شوند. پشم سنگ های لوله ای شبیه به لوله می باشند و برای عایق بندی لوله های مختلف مانند لوله های گاز کشی، لوله های انتقال آب و .... مورد استفاده قرار می گیرد. پشم سنگ های نامبرده در دو نوع روکش دار و بدون روکش تولید شده اند.
لازم به ذکر می باشد که کیفیت اجرای هر کدام از مراحل نامبرده در قیمت پشم سنگ فله ای تاثیر گذار خواهد بود.

تولید پشم سنگ فله ای

قیمت پشم سنگ فله ای 

قیمت پشم سنگ فله ای نسبت به کیفیت و عملکرد بی نظیری که دارد، قیمت بسیار مناسبی دارد اما عوامل مختلفی در قیمت نهایی پشم سنگ فله ای تاثیر گذار می باشد. در حقیقت از عوامل تاثیر گذار در قیمت پشم سنگ فله ای می توان به کیفیت مواد استفاده شده در ساختار آن ها، جنس مواد مصرفی در ساختار پشم سنگ های فله ای، متراژ آن ها و .... اشاره کرد. به عبارت دیگر کیفیت و جنس مواد مصرفی با قیمت پشم سنگ فله ای رابطه مستقیم دارد، هر چقدر کیفیت مواد بهتر و جنس آن ها مرغوب تر باشد، قیمت نهایی پشم سنگ بیشتر خواهد بود. حجم پشم سنگ های فله ای با قیمت نهایی آن ها رابطه مستقیم دارد. نوع خرید در قیمت پشم سنگ فله ای تاثیرگذار خواهد بود. به عنوان مثال اگر برای خرید پشم سنگ فله ای به صورت عمده اقدام کنید، هزینه کمتری را پرداخت خواهید کرد زیرا قیمت پشم سنگ فله ای عمده مناسب تر خواهد بود. شما عزیزان می توانید برای استعلام قیمت پشم سنگ فله ای به باملات مراجعه کنید.

نوشتن دیدگاه