تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
پشم سنگ 5 سانت پانلی دانسیته 120

شاید تا به حال نام پشم سنگ و دانسیته را نشنیده باشید در نتیجه با این واژه ها بیگانه هستید. قبل از هر چیز بهتر است به بیان مفهوم دانسیته پشم سنگ بپردازیم. دانسیته در حقیقت به چگالی، فشردگی و وزن مخصوص در یک محصول اشاره دارد. در حقیقت چگالی محصولات را می توان تحت عنوان دانسیته بیان کرد. پشم سنگ نوعی عایق صوتی و حرارتی می باشد که از در ساخت آن از سنگ استفاده شده است. قصد داریم در این صفحه از سایت باملات به معرفی پشم سنگ دانسیته 120 بپردازیم و همچنین ویژگی های این نوع ماده، کاربرد آن و .... را بیان خواهیم کرد.

پشم سنگ دانسیته 120 چیست

همان طور که گفته شد پشم سنگ نوعی عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی می باشد که مقاومت بسیار بالایی دارد. در حقیقت پشم سنگ مانند عایق حرارتی پشم شیشه می باشد با این تفاوت که در تهیه و تولید پشم سنگ از فیبر های پرزدار سنگ تولید شده است. پشم سنگ دانسیته 120 نوعی عایق حرارتی می باشد با دانسیته و یا ضخامت 120 که موارد مصرف منحصر به فردی دارد. پشم سنگ دانسیته 120 به صورت های مختلف و متنوعی چون عایق تخته ای، عایق پتویی، عایق لوله ای و عایق لحافی تهیه و تولید می شوند. در ساخت پشم سنگ دانسیته 120 از سنگ بازالت استفاده می شود. این نوع سنگ از کوه های آذرین تهیه می شود. معادل انگلیسی پشم سنگ rock wool می باشد. این نوع عایق ها در قسمت های مختلف ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند تا از گسترش آتش سوزی و انتقال آن به قسمت های دیگر ساختمان جلوگیری کند. 

پشم سنگ دانسیته 120 چیست  

چگونگی تهیه و تولید پشم سنگ 5 سانت پانلی دانسیته 120

برای تولید پشم سنگ دانسیته 120 ابتدا باید سنگ بازالت مورد نیاز را تامین کرد. در حقیقت عمده ماده مصرفی برای تهیه و تولید انواع پشم سنگ ها، سنگ می باشد در نتیجه بعد از تامین ماده اولیه مورد نیاز باید برای ذوب کردن سنگ ها اقدام کرد. برای انجام این کار از کوره های مخصوص و منحصر به فردی با درجه حرارت 3000 درجه سانتی گراد استفاده می شود. بعد از این که سنگ ها ذوب شدند از مواد مذاب تولید شده جهت تولید رشته های بلند فیبر اقدام می کنند. در حقیقت این نوع مواد را داخل دستگاه های منحصر به فرد تحت فشار قوی و یا یک جریان هوای قوی قرار می دهد تا رشته های مورد نظر را تولید کنند. در حقیقت این نوع دستگاه ها شبیه به دستگاه های پشمک سازی می باشند. در ساخت و تولید پشم سنگ دانسیته 120 باید نکات و عوامل مختلفی را مد نظر قرار داد تا عایق با کیفیتی تولید گردد به عنوان مثال: پشم سنگ ها باید از ماده ای خام، طبیعی و پایدار تشکیل شوند تا در برابر حرارت مقاومت بالایی داشته باشند. در نهایت پشم سنگ های تولید شده بر اساس نوع شکل دهی می شوند برای مثال پشم سنگ 5 سانت پانلی دانسیته 120 در روند تولید به شکل پانل هایی با ضخامت 5 سانتیمتر شکل دهی شده و در نهایت در اندازه های مختلف بسته بندی می شوند. پشم سنگ های دانسیته 120 باید به گونه ای طراحی و تولید شده باشند که هوا را به خوبی در خود نگه دارند تا بتوانند برابر گرما و حرارت مقاومت بالا از خود نشان دهند.

چگونگی تهیه و تولید پشم سنگ 5 سانت پانلی دانسیته 120  

انواع پشم سنگ دانسیته 120

همان طور که گفته شد پشم سنگ ها انواع مختلف و متنوعی دارند که خواص پشم سنگ در همه انواع آن تقریبا یکسان است در ادامه به معرفی هر کدام پرداخته ایم:

  • پشم سنگ های فله ای: پشم سنگ های فله ای نمونه ای از پشم سنگ های تولید شده می باشند که آن ها به صورت فله ای به فروش می رسند و همچنین به صورت فله ای برای ایجاد عایق در قسمت های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.
  • پشم سنگ های لحافی: نمونه دیگری از پشم سنگ ها، پشم سنگ های لحافی می باشند که با روکش های مختلف مانند روکش های آلومینیومی، روکش های کاغذ کرافت و همچنین بدون روکش تولید شده اند. پشم سنگ دانسیته 120 برای عایق کاری در سقف انواع ساختمان ها، دیوار ها، سوله ها و .... استفاده می شوند.
  • پشم سنگ پتویی: پشم سنگ های پتویی با دانسیته 120 نوع دیگری از پشم سنگ ها می باشند که عایق فوق العاده ای در برابر صدا می باشند. از موارد مصرف این نوع پشم سنگ ها می توان به عایق کاری در صنعت ماشین سازی اشاره کرد.
  • پشم سنگ های تخته ای: پشم سنگ دانسیته 120 تخته ای یکی از انواع پشم سنگ های بسیار کاربردی می باشند که از آن ها در صنایع مختلف مانند صنایع ساختمان سازی، صنایع کوره سازی، صنایع پتروشیمی و .... استفاده می شود. این نوع ماده در برابر حرارت، صدا و رطوبت مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد.

انواع پشم سنگ دانسیته 120  

قیمت پشم سنگ دانسیته 120

قیمت پشم سنگ دانسیته 120 نسبت به کارایی و عملکرد منحصر به فردی که دارد، بسیار مناسب می باشد. توجه کنید عوامل مختلفی در قیمت نهایی این محصول تاثیر دارد که می توان به کیفیت، متراژ و .... اشاره کرد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت پشم سنگ دانسیته 120 با کارشناسان باملات تماس حاصل نمایید.

نوشتن دیدگاه