تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
پشم سنگ فویل دار

در هنگام ساخت یک ساختمان یکی از مهمترین عواملی که باعث افزایش کیفیت در ساخته ی مورد نظر می باشد، عایق های حرارتی است. اگر عایق های حرارتی و صوتی مناسبی برای ساختمان خود در نظر نگرفته باشیم از کیفیت نهایی ساختمان ما می کاهد. پشم سنگ فویل دار یکی از عایق هایی هست که در ساختمان سازی می توان از آن استفاده کرد؛ این کالا می تواند به عنوان یک عایق در برابر گرما و صدا در ساختمان به کار رود، همچنین پشم سنگ فویل دار در صنعت نیز به عنوان عایق حرارتی می تواند باعث افزایش بازدهی و بالا بردن کیفیت محصولات شود. در این صفحه از باملات به معرفی پشم سنگ فویل دار می پردازیم.

انواع پشم سنگ از لحاظ کاربری

پشم سنگ بر اساس کاربرد انواع مختلفی دارد از جمله:

  • پشم سنگ فویل دار یکی از کاربردی ترین نوع این محصول است که دارای یک ورقه آلومینیومی به عنوان عایق رطوبت می باشد و می تواند برای صنایع مختلف که نیاز به یک عایق حرارتی دارند، که در کنار آن رطوبت را نیز منتقل نکند به کار برده شود.
  • پشم سنگ تخته ای فشرده که به آن فنوپانل نیز گفته می شود و در ضخامت و چگالی های مختلف ساخته می شود.
  • پشم سنگ لوله ای در صنایع مختلف که در سیستم های برودتی، تهویه ای و حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • پشم سنگ پتویی نیز یکی دیگر از انواع پشم سنگ می باشد که به آن ایزوپلانکت گفته می شود و در برابر ارتعاشات شدید بسیار مقاوم است.

انواع پشم سنگ از لحاظ کاربری  

بررسی ویژگی های پشم سنگ فویل دار

پشم سنگ فویل دار می تواند بهترین گزینه به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی برای ساختمان های ما باشد. به طور کلی پشم سنگ از ذوب شدن سنگ بازالت و تبدیل کردن آن از طریق نیروی گریز از مرکز به الیاف و در نهایت با در کنار هم گذاشتن الیاف و چسبیدن آن ها به یکدیگر توسط دستگاه پخت، پشم سنگ به وجود می آید. برای ایجاد پشم سنگ فویل دار نیازمند ورقه آلومینیومی هستیم که این روکش آلومینیوم می تواند مقاومت پشم سنگ ما را در برابر رطوبت بسیار بالا برده و از دیگر سو وجود این ورق آلومینیومی می تواند رسانایی محصول را بالا برده و نهایتا باعث صرفه جویی بیشتر در انرژی می شود و علاوه بر این قیمت عایق پشم سنگ فویل دار نسبت به ویژگی های خاصی که دارد بسیار مناسب است. در صورتی که از پشم سنگ فویل دار استفاده کنیم می توانیم فضاهای گرم را همچنان گرم نگه داریم و فضاهای سرد را نیز همان گونه سرد نگه داریم. از ویژگی هایی که پشم سنگ دارد این است که قابل احتراق نمی باشد و با استفاده از آن نباید نگران آتش سوزی باشیم. انواع مختلفی از پشم سنگ فویل دار موجود می باشد که عبارتند از پشم سنگ رولی فویل دار و پشم سنگ لحافی فویل دار. هر یک از انواع آن با توجه به موقعیت و سلیقه افراد ساخته شده و در بازار برای عرضه موجود می باشد. از جمله خواص پشم سنگ فویل دار که آن را منحصر به فرد کرده است عبارتند از:

  • پشم سنگ فویل دار با طول بین ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ سانتی متر تولید می شود.
  • ضخامت آن بین ۳ تا ۱۰ سانتیمتر می باشد.
  • این محصول به طور معمول با چگالی ۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب در بازار موجود می باشد.

بررسی ویژگی های پشم سنگ فویل دار  

کاربرد های پشم سنگ فویل دار

برای صرفه جویی در مصرف انرژی ما نیاز داریم که ساختمان های خود را در برابر حرارت عایق نماییم تا در زمستان حرارت از داخل منزل به بیرون منتقل نشود و در تابستان نیز گرمای بیش از حد هوا از طریق سقف و دیوارها به داخل منزل منتقل نشود به همین علت ما نیازمند عایق های حرارتی هستیم در ضمن برای جلوگیری از منتقل شدن صوت نیز به عایق هایی نیازمندیم که بتواند جلوی صدا را گرفته تا از داخل ساختمان خارج نشده و همچنین صدا های بیرونی به داخل ساختمان نفوذ نکند. برای این کار ما می توانیم از پشم سنگ ها استفاده نماییم. در کشورهای پیشرفته و صنعتی خرید و فروش پشم سنگ فویل دار طرفداران زیادی دارد زیرا عایق بسیار مناسبی در برابر حرارت و صدا می باشد. این نوع از پشم سنگ به علت اینکه در برابر رطوبت مقاومت خوبی دارد در بخش صنعتی متقاضیان مخصوص به خود را پیدا کرده و توانسته است پای صنعتگران را به بازار خرید و فروش آن باز نماید. البته در ایران پشم سنگ فویل دار بیشتر در بخش ساختمان سازی و برای به کار رفتن در ساخت منازل مسکونی و ادارات مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مهمترین نکاتی که در هنگام خرید پشم سنگ فویل دار باید به آن توجه کرد این است که ورقه آلومینیومی به کار رفته در آن بسیار مهم می باشد و باید به آن دقت کرد که سالم باشد تا بتواند به طور کامل نیازهای خریدار را برطرف نماید. از صنایعی که پشم سنگ فویل دار در آن ها کاربرد فراوانی دارد کوره ها، صنایع پتروشیمی، دیگ های بخار و صنایع مربوط به گازهای شیمیایی می باشند که به طور معمول از این نوع عایق استفاده می نمایند. ویژگی هایی که پشم سنگ فویل دار دارد مانند ضخامت، چگالی و طول مناسب آن و از همه مهمتر ضد رطوبت بودن آن باعث شده است که خیلی از سازندگان ساختمانی و صاحبان صنایع مختلف برای عایق کردن سیستم های گرمایشی و سرمایشی خود از این نوع پشم سنگ استفاده نمایند.

کاربرد های پشم سنگ فویل دار  

قیمت عایق پشم سنگ فویل دار

همانطور که قبلاً گفته شد یکی از مهمترین ویژگی هایی که پشم سنگ فویل دار دارد وجود ورق آلومینیومی در آن می باشد که باعث می شود رطوبت از آن عبور نکند و نکته مهم دیگری که افراد در هنگام تهیه عایق برای وسایل گرمایشی خود باید در نظر بگیرند این است که این عایق نباید قابل احتراق باشد و در ضمن در دمای بالا نیز ذوب نشود و این دو ویژگی در پشم سنگ فویل دار موجود می باشد. به طوری که این پشم سنگ در دمای بسیار بالا آتش نمی گیرد و همچنین در دمای بسیار بالای حدوداً 1200 درجه سانتیگراد ذوب می شود که این نیز می تواند یک ویژگی بسیار مهم برای افرادی باشد که می خواهند محصولی با کیفیت را برای عایق بندی به کار بگیرند. با توجه به این ویژگی ها و مواردی که قبلا به آن اشاره شد قیمت عایق شم سنگ فویا دار تعیین می شود. شما عزیزان می توانید قیمت عایق پشم سنگ فویل دار را از کارشناسان باملات استعلام نمایید. باملات محصولات موجود در سبد کالایی خود را با بهترین قیمت به مشتریان ارائه می دهد.

نوشتن دیدگاه