تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
پشم سنگ 5 سانت تخته ای دانسیته 100

پشم سنگ عایقی حرارتی است که از الیاف مویی شکل معدنی ساخته شده است. برای ساخت پشم سنگ به سنگ بازالت نیاز است. سنگ بازالت جزء گروه سنگ های آذرین است و این سنگ ها از فعالیت های آتش نشانی باقی می مانند و در کشور ما نیز به فراوانی یافت می شوند.

برای تولید پشم سنگ در ابتدا سنگ بازالت درون کوره قرار گرفته و هوادهی می شود تا به دمای 1450 درجه سانتی گراد برسد. سنگ بازالت در این دما، تبدیل به سیلیکات مذاب می شود. مواد مذاب درون دستگاه چرخ ریسندگی قرار گرفته و این چرخ به حرکت در می آید. حرکت چرخ ریسندگی باعث تبدیل سیلیکات مذاب به الیاف بسیار نازکی به قطر 6 تا 8 میکرون می شود. این الیاف ترکیبات اصلی ساخت پشم سنگ را تشکیل می دهند. در اکثر موارد به الیاف به دست آمده، رزین اضافه می شود و پشم سنگ تولید می شود. آنچه در ادامه ی بحث پشم سنگ با دانسیته 100 مورد توجه است، مفهوم دانسیته است که در ادامه بررسی می شود.

مفهوم دانسیته یا چگالی و ارتباط آن با پشم سنگ

ساده ترین تعریف در مورد چگالی بدین صورت است: مقدار جرم موجود در یک واحد حجم. چگالی با واحد های مختلفی بیان می شود ولی به طور معمول آن را با واحد کیلوگرم بر متر مکعب بیان می کنیم. برای بررسی پشم سنگ با دانسیته 100 باید به این نکته توجه نمایید که دانسیته پشم سنگ اهمیت بسیار بالایی دارد. زیرا هر چه دانسیته پشم سنگ بالاتر باشد، در یک واحد مشخص الیاف پشم سنگ افزایش پیدا کرده و در نتیجه مقاومت حرارتی و جذب صوت توسط این الیاف بیشتر خواهد بود. خاصیت آکوستیکی، مفهوم جذب صوت را مشخص می کند و پشم سنگ هایی با دانسیته ی بالا خاصیت آکوستیکی بالاتری دارند و در جذب صوت موثرتر عمل می نمایند. پشم سنگ ها علاوه بر عایق صوتی، می توانند عملکرد موثری در عایق حرارتی نیز داشته باشند.

مفهوم دانسیته یا چگالی و ارتباط آن با پشم سنگ   

قیمت پشم سنگ با دانسیته 100

کارخانه ها و کارگاه های تولید پشم سنگ، این محصول را با دانسیته های 50 کیلوگرم بر متر مکعب الی 500 کیلوگرم بر متر مکعب تولید می کنند. علاوه بر این ها، ضخامت پشم سنگ تولیدی در این کارگاه ها معمولا از 1 اینچ الی 4 اینچ متغیر است. این محصولات باید منطبق بر استاندارد های روز دنیا تولید شده و پاسخگوی نیاز های مختلف و متنوع مشتریان باشند. پرکاربردترین دانسیته در مصرف پشم سنگ معمولا پشم سنگ هایی با دانسیته 60، 80، 100 و 120 است و پشم سنگ با دانسیته 100 بسیار کاربرد رایج و متداولی در صنعت و سختمان سازی دارد. لذا بسیاری از مشتریان به دنبال قیمت پشم سنگ با دانسیته 100 هستند. قیمت پشم سنگ با دانسیته 100 به فاکتور های مختلفی بستگی دارد و با توجه به کیفیت محصول تولیدی و ویژگی های فنی و ساختاری پشم سنگ می تواند متفاوت باشد.

قیمت پشم سنگ با دانسیته 100   

ویژگی های پشم سنگ با دانسیته 100

قیمت پشم سنگ با دانسیته 100 با توجه به قابلیت های پشم سنگ می تواند متفاوت باشد. در ادامه مهم ترین ویژگی های پشم سنگ را بیان می کنیم:

مقاومت پشم سنگ در برابر آتش
استفاده از پشم سنگ در ساخت منازل مسکونی، آپارتمان ها، می تواند تاثیر گسترده ای در کنترل و مهار آتش سوزی داشته باشد. پشم سنگ مشتعل نمی شود و در هنگام آتش سوزی نقش محافظت کننده ای در برابر آتش دارد. در هنگام بروز آتش سوزی در ساختمان ها، مقاومت مکانیکی سازه های آهنی به شدت پایین می آید و در نهایت، نرم شدن کل سازه باعث فروپاشی آن می شود. در چنین مواردی کل سازه ی ساختمان توسط پشم سنگ عایق کاری شده و همین عامل مانع از فروپاشی ساختمان در هنگام آتش سوزی می شود.
به همین علت استفاده از پشم سنگ در ساختمان سازی بسیار کاربرد دارد و قیمت پشم سنگ با دانسیته 100 یکی از موارد مورد توجه بسیاری از متخصصان در حوزه ی ساختمان سازی است.

بررسی ویژگی های بیولوژیکی پشم سنگ
الیاف و محتویات پشم سنگ استریل شده هستند و سطح این الیاف برای رشد قارچ و باکتری و آفت و حشرات موزی مناسب نیست. مصونیت این الیاف در برابر رشد قارچ ها، عامل مهمی در تعیین قیمت پشم سنگ با دانسیته 100 است.

ویژگی های پشم سنگ با دانسیته 100   

سازگاری الیاف با محیط زیست
پشم سنگ ها بی ضرر ترین عایق ساخته شده در دنیا است. این نوع عایق با محیط زیست بسیار سازگاری دارد و تماس این الیاف با پوست بدن و سایر مواد شیمیایی عوارض و خطراتی را به دنبال نخواهد داشت.

پشم سنگ با دانسیته 100 یکی از پرکاربرد ترین نوع پشم سنگ موجود در بازار است و قیمت پشم سنگ با دانسیته 100 می تواند با توجه به دلایل و فاکتور هایی متغیر باشد.

شما می توانید انواع پشم سنگ مورد نیاز خود را از فروشگاه اینترنتی باملات، بزرگ ترین مرکز فروش پشم سنگ در تهران و سراسر کشور تهیه کنید.

نوشتن دیدگاه