تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
پشم سرامیک

پشم سرامیک در دسته عایق های نسوز قرار دارد و در ساختار آن از سیلیس و اکسید آلومینیوم با نسبت تقریبی 50 به 50 استفاده شده است. میزان تحمل دما در پشم سرامیک بسیار بالا بوده و تا 1400 درجه می تواند در برابر حرارت مقاومت کند به همین دلیل پشم سرامیک به عنوان یکی از مقاوم ترین عایق های نسوز در بازار به شمار می آید. پشم سرامیک در بازار با نام kaowool نیز شهرت دارد و به صورت فله ای، پتویی، رولی و الیاف بافته شده عرضه می شود. برای اولین بار پشم سرامیک در دهه 1950 میلادی تولید و با نام پشم سرامیکی نسوز ارائه شد. پشم سرامیک با توجه به ویژگی های خاص آن در کاربردهای صنعتی که نیاز به مقاومت بسیار بالا در برابر حرارت وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. تنوع بالای پشم سرامیک در باملات، ما را به یکی از عرضه کنندگان محبوب این محصول تبدیل کرده است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پشم سرامیک با کارشناسان باملات تماس بگیرید.

ویژگی ها و کاربرد پشم سرامیک

از ویژگی های پشم سرامیک می توان به داشتن مقاومت بالا در برابر سایش، هدایت حرارتی بسیار پایین، دارا بودن قابلیت تحمل شوک حرارتی و مقاومت شیمیایی بالا در برابر طیف گسترده ای از مواد  اشاره نمود. برای افزایش مقاومت پشم سرامیک می توان با استفاده از فیلامنت های فلزی و یا شیشه ای، آن ها را تقویت نمود، همچنین برای بالا بردن انعکاس حرارتی می توان روکشی از جنس آلومینیوم در یک طرف آن اجرا نمود.
از پشم سرامیک با توجه به ویژگی هایی که در بالا به آن اشاره شد در عایق کاری صنعتی که نیاز به تحمل دمای بسیار زیادی است، استفاده می شود. در کاربرد هایی که احتیاج به متریال سبک و دارای صرفه اقتصادی برای عایق کاری است، استفاده از پشم سرامیک جز انتخاب های اولیه می باشد. از کاربردهای پشم سرامیک در صنعت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • عایق کاری کوره های صنعتی – القایی و الکتریکی
  • عایق کاری داکت ها و لوله ها در سیستم های گرمایشی
  • عایق کاری دیوارها و سازه های بتنی در برابر حریق
  • عایق نمودن توربین های بخار، بویلرها و تجهیزات با دمای بسیار بالا
  • استفاده در صنعت خودروسازی برای عایق کاری صوتی و حرارتی بدنه خودرو
  • استفاده در صنعت ساخت هواپیما
  • استفاده در تولید لباس های نسوز و سایر عایق های حرارتی

ویژگی ها و کاربرد پشم سرامیک  

قیمت پشم سرامیک

استفاده از پشم سرامیک دارای مزایای بیشماری است که از آن جمله می توان به مقاومت بالا در برابر شوک حرارتی، دارابودن خاصیت آکوستیکی بالا، مقاومت و پایداری حرارتی بالا، داشتن خاصیت ضد حریق، مقاومت بالا در برابر خوردگی، مواد شیمیایی و روغن ها، داشتن خاصیت عایق الکتریکی، امکان نصب سریع و آسان، انعطاف پذیری بالا، وزن مناسب در مقابل ویژگی علیق حرارتی و ... اشاره نمود. با توجه به تمامی این ویژگی ها استفاده از این محصول دارای صرفه اقتصادی می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت انواع پشم سنگ و پشم سرامیک در ابعاد و اندازه های مختلف با ما در باملات همراه باشید.

نوشتن دیدگاه