تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
برد سرامیکی

برد سرامیکی در حقیقت نوعی تخته نسوز است که در تولید آن از الیاف سرامیکی آلومینا سیلیکات استفاده شده است. در فرایند تولید برد سرامیکی در مراحل چندگانه الیاف سرامیکی مرطوب را تحت فشار قرار داده و در نهایت برد های سرامیکی را در ضخامت های گوناگون تولید می شوند. الیاف مورد استفاده در تولید بردهای نسوز سرامیکی در فضای خلا شکل می گیرند. چسب های آلی بکار برده شده در تولید بردهای سرامیکی استحکام و عملکرد محصول را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. برد های سرامیکی به سه گروه اصلی برد سرامیکی نازک، برد سرامیکی ضخیم و تخته های سرامیکی DCB تقسیم می شوند. برخی از بردهای سرامیکی نسوز به شکل توخالی تولید می شوند و برخی دارای خواص مغناطیسی و یا نوری هستند. شما عزیزان می توانید برای خرید برد سرامیکی و کسب اطلاعات بیشتر درباره این محصول و انواع پشم سرامیک با کارشناسان باملات تماس بگیرید.

خصوصیات برد سرامیکی

بردهای سرامیکی دارای رنگ سفید، وزنی بسیار سبک و بافتی نرم می باشند. از ویژگی های برد سرامیکی می توان به امکان برش راحت و آسان اشاره کرد که باعث تسهیل در فرایند نصب و استفاده از آن می شود. از دیگر ویژگی های برد سرامیکی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مقاومت در برابر مواد شیمیایی: بردهای سرامیکی در برابر طیف گسترده ای از مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارند اما به برخی مواد همچون اسید سولفوریک و یا فسفر واکنش نشان می دهد که در استفاه از آن باید به این نکته دقت نمود.
  • مقاومت بالا در برابر حرارت: برد های سرامیکی قادر به تحمل حرارت در بازه 1260 تا 1450 درجه سانتیگراد می باشند.
  • هدایت حرارتی بسیار کم: در صورتی که برد سرامیکی در معرض حرارت قرار گیرد میزان بسیار کمی از حرارت را در خود نگه می دارد.
  • مقاومت در مقابل شوک حرارتی
  • مقاومت در برابر فرسایش گاز داغ
  • مقاومت در برابر فلزات
  • نبود آزبست در ساختار برد سرامیکی
  • عایق بود در برابر صوت
  • داشتن قابلیت تراشکاری

خصوصیات برد سرامیکی  

با توجه به ویژگی های ذکر شده برای برد سرامیکی می توان گفت این محصول از اصلی ترین گزینه ها برای عایق کاری دیواره و سقف کوره های صنعتی با دمای بالا هستند. به طور کلی از برد سرامیکی در عایق کاری تجهیزات صنعتی – حرارتی استفاده می شود و می توان از آن به عنوان جایگزین مصالح ساختمانی استفاده نمود. از برد سرامیکی در صنایع گوناگونی همچون صنعت شیشه، صنایع پتروشیمی، کوره های سوزاندن زباله، کوره های پخت آجر و کاشی، صنعت ساخت طلا و جواهر و مواردی از این قبیل استفاده می شود. برخی از کاربردهای برد سرامیکی عبارتند از: استفاده به عنوان محافظ آستر کوره، قالب ریخته گری، استفاده به عنوان فیلتر در تصفیه فلزات مذاب و گازهای گرم، عایق کاری کوره های ذوب، عایقکاری دیگ بخار، کاتالیزور ذرات رادیواکتیو و ... .

قیمت برد سرامیکی نسوز

بردهای سرامیکی در ابعاد و گرید های مختلف تولید و به بازار مصرف عرضه می شوند. تخته های سرامیکی در انواع مختلف با تحمل حرارت 1260 و 1430 درجه سانتیگراد ارائه می شوند. انواع مختلف این محصول بر اساس ویژگی های محصول قیمت گذاری می شوند . شما عزیزان می توانید برای اطلاع از قیمت برد سرامیکی نسوز با کارشناسان باملات تماس بگیرید و در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از مشاورین ما مشورت بگیرید. باملات انواع برد سرامیکی و پشم سنگ را با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار می دهد.

نوشتن دیدگاه