تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
ملات خشک آماده

ملات خشک آماده از جمله انواع ملات های آماده است که معمولاً از سه ماده اصلی سیمان و سنگدانه و موارد افزودنی شیمیایی تشکیل شده است. البته که نسبت ترکیبات با هم فرق دارد و بسته به نیاز شما انتخاب می شود. ملات خشک آماده که از آن به نام های ملات پیش مخلوط شده و یا نیمه آماده نیز یاد می شود سبب سرعت در کار ساخت و ساز می شود. با ما در این مطلب همراه باشید تا درباره ملات خشک آماده بیشتر صحبت کنیم.

موارد کاربرد ملات خشک آماده

از ملات خشک آماده برای اندودهای داخلی یا بیرونی ساختمان استفاده می شود. این ملات ها مخصوص کف سازی و کرم بندی هستند و در لیست ملات های بنایی قرار دارند. این سبک از ملات ها به واسطه توزین و اختلاط مصالح مختلف به شکل خشک تهیه می شوند.
سرعت اجرای ملات خشک آماده به نسبت ملات های دیگر بسیار بالاتر است و کاربرد آسانی دارد. از سوی دیگر این ملات ها در بخش تولید و توزین وضعیت کنترل شده ای دارند که سبب می شود از نظر کیفی موقعیت بهتری داشته باشند. این روزها دیگر روش های سنتی برای تولید ملات به کار نمی آید یک سری روش های مهم وجود دارد که سبب برتری ملات خشک نسبت به دیگر ملات ها می شود.
مثلاً در این روش استانداردهای ملی و جهانی در تولید رعایت می شود. مصرف ملات در اندازه دلخواه بود و طبق نیاز مشتری سنجیده می شود. این مدل از ملات ها سبب افزایش عمر بنا می شوند و کیفیت اجرای بالاتری دارند. از سوی دیگر خطای انسانی در این روش کمتر است و هزینه های اضافی اجرا نیز کنار گذاشته می شود.
این ملات ها سرعت ساخت ساختمان را بسیار بیشتر می کنند و سبب می شود که میزان هدر رفت در پایین ترین حالت ممکن قرار بگیرد. البته که سطح گیرایی آنها نسبتاً بالا تر است و تحمل فشار و کشش خوبی دارند. از منظر ملی، ملات خشک آماده نوعی صرفه جویی در استفاده از ملات است و فضای زیادی در کارگاه ساختمانی اشغال نمی کند. ملات خشک آماده هم به صورت پاکت و هم به شکل فله استفاده می شوند و از محیط زیست نیز حفاظت می کنند.

موارد کاربرد ملات خشک آماده   

مواد تشکیل دهنده ملات خشک آماده

موادی که در ملات خشک آماده استفاده می شود بر اساس شرایط اقلیمی و نوع کاربرد محصول سنجیده می شود اما یک سری مواد به طور کلی در این ملات ها وجود دارند:

  • سیمان های پرتلند سفید
  • سیمان آمیخته که معمولاً شامل سیمان های سرباره ای، ضد سولفات و بنایی هستند و در سبک های آهکی نیز اجرا می شوند.
  • در این سیمان ها از مواد افزودنی معدنی طبیعی و مصنوعی نیز استفاده می شود.
  • سیمان دارای آهک هیدراته است تا مقاومت بهتری داشته باشد.
  • یک سری سنگدانه های طبیعی و مصنوعی برای ملات استفاده می شود که به صورت سبکدانه هستند.
  • انواع فیلرها و رنگدانه ها و الیاف نیز برای دوام بیشتر این محصول استفاده می شود و مواد پلیمری مخصوصی در آن استفاده می شود.

مواد تشکیل دهنده ملات خشک آماده   

ارتقاء سطح کیفی ملات خشک آماده

ملات خشک آماده از ماسه و سیمان و همینطور آهک تشکیل شده است و مقداری مواد پوزولانی نیز در آن استفاده شده است که سبب بهبود بخشیدن به آن می شود و سرعت اجرا را بیشتر می کند. ملات های خشک در کارخانه تولید می شود و این موضوع باعث کیفیت بهتر این محصول به نسبت ملات سنتی است. ملات های خشک بر اساس کاربردی که دارند دسته بندی می شوند.
شاید مهمترین دلیل محبوبیت ملات خشک آماده، تفاوت آن با ملات سنتی است. ملات های سنتی شامل استانداردهای خاصی برای تولید نیستند اما در ملات خشک آماده استانداردها به طور دقیق رعایت می شود و محصول از کیفیت بالایی برخوردار هستند. بر خلاف ملات های سنتی، ملات خشک آماده در کارخانه و طبق نظارت های کنترل کیفی سنجیده می شود. به طور کلی سرعت اجرا و تنوع محصولات ملات خشک نسبت به هم فرق می کند و این گزینه باعث می شود که این محصول در شرایط اقلیمی متفاوتی قابل استفاده باشد.
این ملات ها جلوی اسراف مصالح را می گیرند و همینطور سب کاهش حمل و نقل و جابجایی مصالح در کارگاه می شوند. از این مصالح می توان به صورت مجزا در حجم بیشتر نیز خریداری کرد. این ملات ها بسته بندی های مختلفی دارند و به واسطه مواد افزودنی که برای آنها در نظر گرفته شده است قیمت گذاری می شوند.

ارتقاء سطح کیفی و کمی ملات خشک آماده   

خط تولید ملات خشک آماده

ظرفیت تولید ملات خشک آماده خوشبختانه روز به روز در حال افزایش است و این رویکرد باعث می شود که موقعیت اتوماتیک اجرایی نیز گسترش بهتری داشته باشد. فرمولاسیون به کار رفته برای تولید ملات خشک آماده به نسبت سایر ملات در بهترین شرایط ارزیابی می شود. معمولاً ملاتهای خشک آماده بر اساس افزودنی هایی که دارند دسته بندی می شوند، این افزودنی ها بر طبق موقعیت اجرایی دسته بندی می شوند و برای همه شرایط ساخت و ساز نیاز نخواهد بود. سیمان های ترکیبی که در تولید ملات خشک آماده استفاده می شود معمولاً با استانداردهای اجرایی خوبی هستند و البته که سطح طبیعی و مصنوعی اجرایی را شامل می شوند.
آهک هیدراته و همینطور فیلر و رنگدانه های به کار برده شده برای ملات خشک آماده به قدری قدرتمند است که می توان آن را برای بخش های مختلف یک سازه اجرا کرد.
بررسی ها اینطور مشخص کرده است که سطح کیفی مطلوبی برای تولید ملات خشک آماده در نظر گرفته می شود تا سطح رضایت در خصوص این محصول در بیشترین حالت ممکن قرار بگیرد.
این ملات ها نوعی عایق حرارتی و رطوبتی نیز محسوب می شوند و برای سازه هایی که مقاومت حرارتی و رطوبتی مخصوصی دارند یک اجرای مهم و قابل قبول است. در بهترین شرایط فرمولاسیون به کار رفته برای ملات خشک آماده به واسطه جدیدترین تکنولوژی روز انتخاب شده است و از دستگاه های اتوماتیک برای تولید این محصول استفاده خواهد شد تا سطح تولید به حد مورد نظر برسد. اینطور که مشخص است. این ملات ها هم ساختار اجرایی مناسبی برای مناطق مرطوب دارند و هم رویکرد اجرایی آنها به صورتی است که می تواند به واسطه موقعیتی که دارند دسته بندی شوند.

قیمت ملات خشک آماده   

قیمت ملات خشک آماده

این روزها با توجه به نوسانات دائمی بازار نمی توان قیمت ثابتی را برای مصالح ساختمانی در نظر گرفت. ملات خشک آماده هم از این قائده مستثنی نیست. لذا ناچاریم قیمت ملات خشک آماده را به صورت روزانه و بر اساس نیازمان استعلام کنیم. شما می توانید برای آگاهی از قیمت ملات آماده ساختمانی با ما در باملات در ارتباط باشید.

نوشتن دیدگاه