تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
ملات سرامیک کف

سرامیک از جمله قطعات و مصالح رایجی است که به منظور پوشش کف فضای داخلی منازل به کار می رود. برای انجام کفپوش به شما توصیه می شود از افراد ماهر و دارای تجربه کمک بگیرید زیرا این انتخاب در نتیجه کار شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. مورد دیگری که باید رعایت شود ملات مورد استفاده برای نصب سرامیک است این مورد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. ملات سرامیک کف ملاتی است که برای نصب سرامیک استفاده می شود و دارای تنوع و انواع متفاوتی می باشد. شما عزیزان می توانید برای اطمینان از کیفیت ملات سیمانی مورد استفاده برای کفپوش ساختمان، از ملات سرامیک کف آماده ارائه شده توسط باملات استفاده کنید. قبل از هرگونه کفپوشی در سطح منازل تمهیداتی وجود دارد که باید رعایت شود. یکی از این تمهیدات قبل از نصب سرامیک یا پارکت اصلاح زیرساز های کف منازل است که با مواد سیمانی یا مانند آن لایه ای پوشاننده ایجاد می کند. این لایه سیمانی ایجاد شده موجب جلوگیری از نفوذ آب شده و در صورتی که شما در طبقات بالاتر ساکن باشید احتمال به وجود آمدن این خطر یعنی رطوبت گرفتگی را کاهش می دهد. پس از خشک شدن این زیرساز شاهد پدید آمدن سطحی هموار خواهید شد که به راحتی سرامیک و پارکت روی آن قابل نصب و اجرا می باشد. در گذشته ملاتی که برای نصب سرامیک استفاده می شد مانند ملات های امروزی نبوده و معماران داخلی برای این کار از بتن استفاده می کردند. به این روش که مقداری بتن روی محل مورد نظر ریخته سپس سرامیک یا کاشی روی آن قرار می دادند. بتن در واقع نقص های زیر سرامیک را می پوشاند و دیگر نیازی به زیرسازی نبود. امروزه نیز می توان از بتن برای برطرف کردن همین نقص ها، زیر سازی و نصب از آن استفاده نمود. قابل ذکر است که این ملات وزن کف ساختمان را بالا می برد و از این روست که امروزه از آن استفاده کمتری می شود و حتی گاها به جای ملات برای چسباندن کاشی از چسب استفاده می شود که کار را آسانتر می کند. شما عزیزان می توانید برای تهیه انواع ملات های آماده با کارشناسان باملات تماس بگیرید.

ملات آماده سرامیک کف

ویژگی های ملات سرامیک کف

امروزه در بیشتر ملات های مورد استفاده در ساختمان سازی به ویژه ملات سرامیک کف، از سیمان استفاده می شود و می توان گفت در دسترس ترین مواد موجود در بازار است . این ملات به روش های مختلفی نسبت به کاربرد آن تهیه می شود . به طور مثال برای تهیه ملات سرامیک کف برا نصب کاشی به صورت قائم، نسبت مخلوط کردن مواد باید به صورت 1 به 6 باشد یعنی شما باید برای تهیه این ملات یک پیمانه سیمان را با شش پیمانه ماسه مخلوط کرده و برای به دست آمدن خمیری مناسب به آن مقدار مناسبی آب بیفزایید. این ملات برای آستر کشی و به منظور نصب سرامیک استفاده می شود و برای آستر کشی تخته ماله ای، نیازمند ملاتی متفاوت خواهیم بود که ترکیبات متفاوتی دارد. برای تهیه این ملات ما از خاک سنگ و سیمان استفاده می کنیم و در پایان برای پر کردن نقص ها و درز های موجود در کار، از دوغاب که عملیات بندکشی نام دارد استفاده می شود. ترکیبات این ملات شامل پودر سنگ و سیمان می باشد که با نسبت مناسب با آب ترکیب و مصرف می شود.
برای تهیه ملات سرامیک کف بهتر است آن را درون سطل پلاستیکی مخلوط و آماده کرد. قبل از شروع فرایند مخلوط کردن مواد توصیه می شود آن ها را از نظر ناخالصی چک کرده سپس آن ها را مخلوط کنید. برای مخلوط کردن آب را قبلا در سطل مورد نظر ریخته سپس مواد را به تدریج به آن اضافه کنید تا هوا از آن خارج شود و خمیری یک دست پدید آید. ملات حاصل باید شبیه خامه باشد و به سرعت مورد استفاده قرار گیرد در غیر این صورت شما باید منتظر بروز فاجعه باشید چرا که ملات به زودی خشک خواهد شد. برای به تاخیر انداختن این مشکل می توانید از 20 درصد پودر ملات در تهیه آن استفاده کنید. اما بهترین کار در هنگام نیاز به ملات برای نصب سرامیک، استفاده از ملات خشک آماده یا به عبارتی ملات آماده کاشی کاری می باشد.

 ویژگی های ملات سرامیک کف  

بررسی انواع کفپوش ها و ملات به کار رفته در نصب آن ها

همانطور که در ابتدا مقاله به آن پرداختیم امروزه ملات سرامیک کف از دو ماده اصلی یعنی ماسه و سیمان حاصل می شود و در گذشته از بتن استفاده می شد که امروزه کارایی مناسبی نداشته و در ساختمان ها به خصوص در طبقات میانی کاربرد ندارد. دلیل آن دارا بودن وزن و حجم زیاد بتن پس از خشک شدن می باشد. علاوه بر ملات یا زیر ساز هر کفپوش، کفپوش مناسبی که برای منازل انتخاب می شود میزان ماندگاری و نگهداری متفاوتی داشته و معایبی دارند. این عوامل باید در فرصت مناسبی بررسی و با دلایل منطقی انتخاب شوند به طور مثال استفاده از چوب یا پارکت برا پوشاندن کف منازل در گذر زمان مناسب نیست چرا که پس از طی مدت زمانی با جذب آب یا نفوذ آن دچار تورم و برآمدگی می شود و زیبایی و کارایی خود را از دست می دهد و دیگر سطح صاف و همواری نخواهد داشت. در این میان فقط می توان گفت سرامیک گزینه مناسبی برای انتخاب می باشد. سرامیک با ضخامت تعیین شده ای نصب می شود. برای چسباندن سرامیک از ملات آماده سرامیک کف استفاده می شود هر چه مواد استفاده در این ملات با کیفیت باشد به همان میزان کاری که ارائه می کنید نیز با کیفیت خواهد بود. به منظور داشتن ضخامت مناسب سیمان به ارتفاع 2 سانتی متر در محل مورد نظر جاگذاری شده سپس سرامیک به اندازه یک میلیمتر در ملات مورد نظر فرو می رود تا ارتفاع حاصل به میزان مطلوبی ایجاد شود سپس با دوغاب بندکشی انجام شده و از تمیزی کار اطمینان حاصل می کنیم.

نوشتن دیدگاه