تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
ملات آماده سیمان سفید

ملات ماده ای به صورت خمیر است که برای اتصال مصالح ساختمانی و ایجاد یکپارچگی در کل ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. ملات دارای دو جز اصلی است؛ ماده چسبنده و پرکننده. برخی از ملات‌ها برای آجرچینی و ساخت سنگ فرش و برخی دیگر برای اندود‌کاری ساختمان استفاده می‌شوند. ملات‌ها به چهار نوع تقسیم می‌گردند: 1. براساس نوع کاربرد، 2. براساس مواد اتصال دهنده، 3. براساس نوع گیرش (هوایی، آبی)، 4. براساس استحکام.
سیمان سفید یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است که در قسمت‌های مختلف ساختمان سازی به کار می‌رود. سیمان به طور طبیعی به دلیل وجود سولفات‌ آهن و منیزیم از رنگ تیره برخوردار است، به همین منظور برای به دست آوردن رنگ سفید سنگ آهک خالص و خاک کائولن سفید به سیمان اضافه می‌کنند. لازم است بدانید که زمان گیرش و مقاومت سیمان معمولی و سیمان سفید با هم هیچ تفاوتی ندارند. بسیاری از ساختمان سازان و پیمانکاران برای استفاده از سیمان سفید به دنبال طرز تهیه ملات سیمان سفید هستند اما به دلیل این که این ملات از چند محصول دیگر ترکیب و ساخته می‌شود، بسیار دشوار است که ملات را دقیق و بی مشکل ایجاد کنند. ما در تحریریه باملات به شما پیشنهاد می‌کنیم برای صرفه جویی در زمان و هزینه از ملات آماده سیمان سفید استفاده کنید.

بررسی ملات آماده سیمان سفید

ملات آماده سیمان سفید مناسب‌ترین جایگزین ملات‌های سنتی برای دیوار چینی است. این محصول به منظور سرعت بخشی در ساخت و ساز و افزایش سطح کیفیت دیوار چینی تولید می‌شود. از ویژگی‌های ملات سیمان سفید می‌توان به چسبندگی و کارایی بهبود یافته که سبب افزایش سرعت اجرا، افزایش چسبندگی و دوام ساختمان می‌گردد، اشاره کرد. این نوع ملات بر عکس مصالح سنتی که نیاز به صرف زمان بسیار زیاد، خطا در درصد سیمان و تولید ملات و آماده سازی دشوار و زمان طولانی عمل آوری دارد، با چسبندگی قوی‌تر، مصرف کمتر، کیفیت بالاتر و کارایی بهتر در هنگام استفاده فقط نیاز به آب دارد. شما با مخلوط آب با ملات آماده سیمان سفید به راحتی می‌توانید کارهای ساختمان سازی خود را آغاز کنید.

بررسی ملات آماده سیمان سفید  

مزایای ملات آماده سیمان سفید

بهتر است پیش از تهیه مصالح ساختمانی در خصوص ویژگی‌های آن بیشتر بدانید. به همین منظور ما برخی از مزایای ملات آماده سیمان سفید را برای شما فهرست کرده‌ایم که البته خوب می‌دانید مزایای این مصالح ساختمانی به موارد زیر محدود نمی‌گردد:

  • سرعت آماده سازی
  • چسبندگی بالا
  • امکان ترکیب رنگ و قابلیت رنگ شدگی
  • ظاهری یک دست
  • رنگ پایدار در برابر نور خورشید
  • مقاومت در هنگام استفاده
  • فاقد مواد آلی و زیان آور
  • مقاوم در برابر یخ بندان
  • افت اسلامپ بسیار کم
  • به حداقل رساندن ترک‌های ایجاد شده

مزایای ملات آماده سیمان سفید  

نحوه و میزان مصرف ملات آماده سیمان سفید

برای استفاده از ملات آماده سیمان سفید فقط لازم است مواد داخل کیسه را به مرور با آب ترکیب کنید و همزمان خوب هم بزنید و با هم مخلوطشان کنید. به شما توصیه می‌کنیم برای مخلوط آب و محصول از همزن‌های برقی استفاده کنید تا ماده‌ای یک دست داشته باشید. میزان آبی که برای مخلوط به کار می‌برید با توجه به مساحتی که قرار است از این ملات آماده استفاده کنید متغییر است. توجه داشته باشید در هنگام آماده سازی و سپس در زمان مصرف ملات آماده سیمان سفید حتما از دستکش مناسب این کار استفاده کنید و از تماس مستقیم ماده با پوست دست جدا خودداری فرمایید.
بهترین زمان برای استفاده از ملات آماده بین یک تا دو ساعت و بهترین دما نیز بین 10 تا 30 درجه سانتی‌گراد است.

نحوه و میزان مصرف ملات آماده سیمان سفید  

کاربرد ملات آماده سیمان سفید

ملات آماده سیمان سفید با توجه به قیمت مناسبی که دارد برای ساختمان سازان و پیمانکاران از نظر هزینه به صرفه‌تر است. سیمان سفید بیشتر در ساخت نمای ساختمان، ساخت فضاهای داخلی، روسازی دیوارها، تعمیرات، نمای داخلی، نصب دوغابی انواع سرامیک‌ها، سنگ و موزائیک در کف پوش استفاده می‌شود. ملات آماده سیمان سفید در مصارف عمومی بنایی و تعمیرات نیز استفاده می‌گردد.
استفاده از ملات آماده سیمان سفید دارای توجیه اقتصادی است. این ملات به دلیل جلوگیری از به وجود آمدن پل حرارتی که نقش بسیار زیادی در از دست رفتن انرژی دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنین بالا رفتن سرعت اجرا موجب افزایش سرعت بازگشت سرمایه شما خواهد شد. توجه داشته باشید که برای استفاده از ملات آماده سیمان سفید دیگر نیازی به متخصص ناظر ندارید و در نتیجه هزینه ناظر نیز از دیگر هزینه‌های شما کاسته می‌شود. با توجه به این که این ملات‌های آماده در بسته‌ بندی‌های مشخصی در بازار به فروش می‌رسند شما با توجه به نیازتان می‌توانید این محصول را خریداری کنید و دور ریز نداشته باشید. در نظر داشته باشید که حمل و نقل ملات آماده سیمان سفید برای کارگران ساختمانی نیز دشوار نیست. برای تهیه ملات آماده سیمان سفید و دریافت مشاوره با کارشناسان باملات تماس حاصل فرمایید.

نوشتن دیدگاه