تماس با ما: 09134037572
ما را دنبال کنید:
ملات سیمانی آماده

قیمت سیمان آماده بر اساس نوع آن مشخص می شود. در این مقاله پارامترهای موثر قیمت سیمان آماده و ملات سیمانی را با هم بررسی می کنیم و تیپ های مختلف سیمان را مورد ارزیابی قرار می دهیم.

انواع سیمان آماده و قیمت هرکدام

سیمان آماده تیپ یک
سیمان تیپ یک مشهور به پرتلند یکی از انواع ملات های آماده است و برای مصارف عمومی گزینه خوبی محسوب می شود. این مدل از سیمان ها برای چسباندن آجر و بلوک و سایر موارد اهمیت زیادی دارند. این سیمان ها در ساخت جاده و همینطور برای پل های بتنی و پیاده رو ها گزینه خوبی هستند. سیمان های تیپ یک به نسبت سایر سیمان ها قیمت گرانتری دارند اما نکته ای که در خصوص این سیمان ها مطرح است اینکه برای هر محیطی قابل اجرا نیستند یعنی باید در محیطی اجرا شوند که دارای یون های مهاجم کمتری هستند چون این یون ها سبب خوردگی در سیمان می شود و از کیفیت و دوام آن می کاهد. این سیمان ها برای مخزن ها نیز استفاده می شوند.

سیمان آماده تیپ 2
تیپ دو سیمان به نسبت تیپ یک کمی ضعیف تر است در این سیمان از آلومینات کمتری استفاده شده است. این سیمان ها برای ساختمان های بزرگ استفاده می شوند و معمولاً در شرایطی که نیاز به مقاومت کمتری است گزینه خوبی محسوب می شوند. سطح مقاومت فشاری اولیه برای این سیمان کمتر بوده و این موضوع سبب کاهش قیمت سیمان آماده تیپ دو می شود. از سوی دیگر این سیمان ها به نسبت تیپ یک دیرتر خشک می شوند. در مورد حجم بتن ریزی برای سیمان تیپ دو محدودیتی اعلام نشده است و به سادگی می توان از آن استفاده کرد.

انواع سیمان آماده و قیمت هرکدام   

سیمان آماده تیپ 3
معمولاً شباهت سیمان تیپ 3 و تیپ 1 زیاد است و قیمت سیمان آماده در هر دو تیپ معمولاً در یک رنج دیده می شود. تفاوت واضحی که برای این دو تیپ سیمان دیده می شود مربوط به اندازه هر دانه است. دانه های ریز سبب می شود تا این سیمان سریع تر خشک شود. سیمان های تیپ 3 از دانه های ریزتری به نسبت تیپ یک تشکیل شده اند و شاید این موضوع دلیل کاهش قیمت این مدل از سیمان باشد اما معمولاً این تفاوت قیمت چنان محسوس نیست.
سیمان های تیپ سه سطح مقاومت بیشتری به نسبت تیپ یک در بازه زمانی 7 روزه دارند. یعنی برای اینکه سطح مقاومت سیمان تیپ 1 به اندازه تیپ 3 باشد، 27 روز زمان نیاز است. این مدل از سیمان ها زودتر از قالب برداشته می شوند و همینطور از بتن برای آنها استفاده می شود.

سیمان آماده تیپ 4
سیمان های تیپ 4 به نسبت مدل های قبلی دیرتر خشک می شوند و معمولاً قالب هایی که برای این سیمان ها استفاده می شود نیز متفاوت از سایر سبک ها است. این مدل از سیمان ها وضعیت حرارت کمتری نسبت به سایر سیمان ها در دوره زمانی مشخص دارند. این مدل از سیمان ها از نظر رشد مقاومتی در ترکیب با بتن شرایط بهتری دارند و برای ساختمان های حجیم بتنی و سدهای بزرگ استفاده می شود و نیاز به حرارت مخصوصی در پروژه های خود دارید.

سیمان آماده تیپ 5
در نهایت نوبت به معرفی سیمان تیپ 5 است که قیمت ارزانی به نسبت مدل های قبلی دارد. در این سیمان ها از سولفات بسیار زیاد استفاده شده است و به طور کلی سیمان های ضد سولفات در آنها به کار رفته است. در صورتی که فضای ساخت و ساز به صورتی باشد که تن در برابر سولفات قرار بگیرد چه است که از ملات سیمانی تیپ 5 استفاده شود تا موقعیت آب زیرزمینی سنجیده شود.

انواع سیمان آماده و قیمت هرکدام 1 

ملات سیمانی

ملات سیمانی نوعی ملات آماده است که کاربرد مهمی در صنعت ساختمان سازی دارد. ملات سیمانی انواع متفاوتی دارد که قیمت هرکدام بسته به ویژگی های آن با دیگری متفاوت است. بیایید نگاهی به انواع ملات سیمانی بیندازیم:

  1. ملات سیمانی زود مقاوم: این مدل از سیمان ها سریع خشک می شوند و معمولاً قیمت این سبک از سیمان ها کمی گران است. افراد حرفه ای این سیمان ها را مورد استفاده قرار می دهند. این سبک از سیمان ها تنها 24 ساعت زمان برای رسیدن به مقاومت بالا نیاز دارند. ماده کلسیم سیلیکاتی که برای این سیمان ها اجرا می شود خاصیت زود مقاوم دارند و شامل دانه های بسیار ریزی می شود که در نهایت سیمان را خشک می کند.
  2. ملات سیمانی پایین حرارت: معمولاً برای پروژه های بسیار بزرگ و همینطور سد ها از سیمان های پایین حرارت استفاده می شود و در بتن و قالب گیری نیز این سیمان ها با کمترین حرارت همراه هستند. معمولاً چنین سیمان هایی برای جلوگیری از ترک در سدها استفاده می شود و قیمت آنها نیز به نسبت سایر محصولات در شرایط خوبی قرار گرفته است.
  3. ملات سیمانی گیرش سریع: این سیمان ها برای پروژه های حرفه ای استفاده می شوند و قیمت سیمان آماده گیرش سریع به نسبت سیمان های دیگر گرانتر است و نمی توان برای پروژه های انبوه ساخت و ساز از آنها استفاده کرد. این سیمان ها در قالب های مخصوص و در مدت زمان تنها 30 دقیقه کاملاً خشک می شود و موقعیت سفتی دارد.
  4. ملات سیمانی آماده با آلومینای بالا: سیمان هایی که به میزان 40 درصد آلومینا بیشتر دارند از نظر سطح مقاومت بسیار حرفه ای هستند و یک ترکیب بی نظیر در راستای آهک و بوکسیت محسوب می شود.
  5. ملات سیمانی کوره آهن: در صورتی که نیاز ملات سیمانی آماده برای اسکله یا بنادر باشد می بایست از ماده ژیپس برای کنترل زمان خشک شدن استفاده کرد. خاکستر کوره به نوعی ضایعات گفته می شود که سبب کنترل سرد و گرم شدن کوره آهن می شود.

ملات سیمانی   

شما می توانید قیمت ملات سیمانی و انواع سیمان آماده را از طریق سایت باملات استعلام نمایید. کارشناسان و متخصصان فروش و پشتیبانی ما به شما کمک می کنند تا بر اساس نیاز ساختمانی خود، بهترین گزینه را با اطمینان و قیمتی مقرون به صرفه انتخاب کنید.

نوشتن دیدگاه